Україна та США обговорили проблему розповсюдження технологій масового знищення - Держдеп
Київ • УНН
КИЇВ. 6 лютого. УНН. Сполучені Штати і Україна завершили спільний діалог з питань стратегічного контролю за торгівлею, а також щодо найбільш ефективних методів боротьби з розповсюдженням товарів і технологій, пов’язаних зі зброєю масового знищення. Про це повідомляє УНН із посиланням на повідомлення Державного департаменту США.
Зазначається, що діалог, який відбувся в Києві 4-5 лютого 2020 року, був спільно організований між Держдепом і міністерством енергетики США, та МЗС і мінекономрозвитку України.
“Глави кожної делегації підтвердили прихильність обох країн загальним цілям в області міжнародної безпеки та нерозповсюдження і домовилися розвивати співробітництво в галузі стратегічного контролю торгівлі”, — йдеться у повідомленні. Зазначається, що діалог відкрили Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба та Тимчасовий Повірений у справах США в Києві Крістіна Квін.
“Українська сторона відзначила поточні реформи, спрямовані на посилення впровадження в Україні національного стратегічного торгового контролю відповідно до найкращих світових практик та посібниками. Лідери обох країн наголосили на важливості міжвідомчого співробітництва та обміну інформацією, а також виділили ряд інструментів, органів влади і ресурсів для запобігання передачі товарів і технологій подвійного призначення, пов’язаних зі зброєю масового знищення, державним і недержавним суб’єктам, що викликають стурбованість”, — повідомили у Держдепі, та зазначили, що партнерство між США та Україною з питань стратегічного торгового контролю і нерозповсюдження налічує понад 20 років, і в контексті реформи і зміцнює цю плідну співпрацю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Процес імпічменту” ніяк не вплинув: Зеленський заявив про “новий крок” у відносинах зі США
Зазначається, що до складу американської делегації увійшли заступник помічника Секретаря Держдепу міжнародної безпеки і нерозповсюдження Філіп Долліфф і заступник Адміністратора Національної адміністрації ядерної безпеки Міністерства енергетики Брент К. Парк. У діалозі також взяли участь представники Міністерства торгівлі, Міністерства національної безпеки, Міністерства юстиції та Міністерства оборони.
З боку української сторони були представники Верховної Ради України, Офісу Президента і міністерств, відповідальних за здійснення стратегічного торгового контролю.
Нагадаємо, під час візиту Держсекретаря США до Києва, Помпео і Зеленський обговорили реформи та відносини України з Росією.