Аптекам Іспанії дозволять вибирати час роботи та відвідувати пацієнтів

Аптекам Іспанії дозволять вибирати час роботи та відвідувати пацієнтів

Київ  •  УНН

 • 9349 перегляди

КИЇВ. 7 серпня. УНН. Згідно з новим законом, який найближчим часом буде прийнятий в автономному співтоваристві Мадрид, всі місцеві аптеки зможуть самостійно встановлювати розклад роботи, а також здійснювати доставку ліків додому пенсіонерам або тяжкохворим клієнтам. Про це повідомляє Espanarusa.com, передає УНН.

Відзначається, що при наявності бажання і достатню чисельність персоналу мадридські аптеки також отримають можливість перейти на цілодобовий режим роботи. Єдина вимога, що пред'являється до їх розкладу, полягає в тому, що вони повинні бути відкриті мінімум 40 годин в тиждень.

Таким чином, аптеки повинні будуть обов'язково працювати з 10:00 до 13:00 і з 17:00 до 20:00 з понеділка по п'ятницю і з 10:00 до 13:00 по суботах, а недостачу до мінімуму годин зможуть "добрати" на власний розсуд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В українських селах можуть зникнути аптеки

На даний момент існує чотири варіанти роботи аптек в автономному співтоваристві Мадрида, де в цілому налічується 2866 таких закладів, уточнює видання.

Для того, щоб провести зміни в розкладі, власникам аптек слід про це попередити за два місяці медичний департамент і Колегію фармацевтів. З дня переходу на новий режим роботи аптека повинна буде дотримуватися його аж до 31 грудня того року, в якому він був здійснений.

"У свою чергу, доставка ліків у будинок найменш захищеним категоріям населення посприяє поліпшенню контролю за прийомом препаратів призначених лікарем", - підкреслює видання.

Щоб цей закон вступив в дію, потрібно його схвалення парламентом мадридської автономії.

Відзначимо, що поки в Європі лібералізують роботу аптечних закладів, в Україні - навпаки - намагаються всіляко зарегулювати цю галузь.

Так, в Раді зареєстрували законопроект №8591, що передбачає закриття аптек за територіальним принципом, обмеження для підприємців відкривати нові аптеки, заборона на організацію великих аптечних мереж, а до всіх власників аптек законодавці пропонують висунути вимогу про наявність вищої фармацевтичної освіти.

Експерти в один голос заявляють про дискримінаційний характер запропонованих ініціатив і про те, що їх реалізація спричинить за собою значне подорожчання ліків в аптеках.