А.Геращенко: можливість силового розблокування МВС поставок вугілля з Донбасу залежить від рішень штабу АТО
Київ • УНН
КИЇВ. 16 лютого. УНН. Можливість силового розблокування ввезення вугілля з тимчасово окупованих районів Донбасу на підконтрольну уряду території підрозділами Міністерства внутрішніх справ залежить від того, якими будуть рішення штабу АТО, який діє на сході України. Про це в ексклюзивному коментарі УНН заявив позаштатний радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.
"По-перше, державі необхідно визначитися зі своєю позицією відносно економічних, політичних взаємовідносин з тією територією, яка окупована Росією. Поки цього не відбувається. Президент, Прем’єр-міністр мають заявити, чим ми торгуємо, чим ми не торгуємо. Це має бути зрозуміло нашому народу, яка наша кінцева мета, чи ми там проводимо економічну діяльність, щоб люди, які там знаходяться, громадяни України, все рівно відчували зв'язок з нашою країною, чи ми навпаки розриваємо всі економічні зв’язки і кидаємо їх напризволяще. Це не просте питання", - розповів А.Геращенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: І.Насалик заявив, що блокада поставок вугілля з Донбасу найбільше невигідна уряду
На запитання, чому правоохоронні органи не вдаються до силового розблокування поставок, він зауважив, що МВС не може втручатися в цю ситуацію, бо на території Донецької та Луганської областей працює штаб антитерористичної операції, здійснення якого проводиться СБУ.
"У даному випадку підрозділи Міністерства внутрішніх справ, вони підпорядковуються рішенням штабу АТО. Які будуть рішення штабу АТО, вони будуть і виконуватись", - сказав він.
Нагадаємо, 15 лютого уряд ухвалив рішення про надзвичайні заходи в енергетиці. Рішення було прийнято на фоні блокади активістами на залізниці поставок вугілля з Донбасу.
В ООН заявили, що блокада залізниці на Донбасі призведе до фінансових збитків та зростання безробіття. У ЄС вказали на занепокоєння через блокаду на Донбасі.
Прем'єр-міністр В.Гройсман назвав блокаду постачання вугілля взимку злочином.
Як повідомляв УНН, в кінці січня 2017 року учасники програми добровольчих батальйонів на Донбасі почали блокаду залізниці і заблокували 3 ключові гілки перевезення вугілля. У Луганській області перекрито рух по залізниці на лініях “Луганськ-Лисичанськ” і напрямок “Гірське-Золоте”. 2 лютого близько 50 озброєних людей у камуфляжі перекрили рух на залізничному переїзді у Бахмуті.