“Ми просили Міністерство освіти декілька разів і постійно на комітеті починаючи з червня показати нову концепцію оплати праці педагогічних працівників. Їх можна було вийняти з тарифної сітки в окрему й зробити так, щоб не було як зараз маленький оклад й потім доганяємо все надбавками... Тому відбувається певна диференціація в оплаті праці різних вчителів. Найменший без досвіду, без категорії — зовсім мінімальна заробітна плата, за завідування класом додатково, за престижність премія... і в принципі ми надбавками доганяємо ще один оклад, й це була найбільша проблема”, — сказав Бабак.
За його словами, нардепи, коли ухвалили закон про повну загальну середню освіту не ризикнули прибрати всі надбавки та зашити їх в оклади.
“Хоча зараз я розумію, що потрібно було ризикнути і тоді вони вже були в окладах, і оклади вже виросли самі по собі, але Кабінет міністрів нову концепцію не запропонував, а пішли простим шляхом підвищити мінімальний оклад першого тарифного розряду. І у зв’язку з цим піднімаються всі інші тарифні розряди, зокрема і у вчителів, у них дійсно буде підвищення на 30%”, — розповів Бабак.
Нагадаємо, у проєкті Державного бюджету України на 2021 рік передбачено, що посадовий оклад працівника першого тарифного розряду змінюватиметься двічі: з 01 січня він становитиме 2 670 грн, з 01 липня — 2 893 грн.
Як повідомляв УНН, з 1 січня 2021 року відбудеться підвищення заробітних плат освітянам.
Нагадаємо, впровадження в 2021 році постанови уряду України, якою передбачається поступове підвищення найнижчого посадового окладу педагогів, потребуватиме додатково близько 50 млрд грн.