«Законопроект зараз знаходиться на погодженні у Центральних органах виконавчої влади. Він відпрацьований з Міністерством аграрної політики. Розраховуємо, що протягом найближчих тижнів він буде винесений до Верховної Ради», - сказав він.
Нагадаємо, у новому проекті закону пропонуються норми, які дозолять врегулювати наступні проблеми:
- відсутність дієвого контролю при внутрішньодержавному переміщенні живих тварин та сировини (ліквідація ветеринарної міліції, відсутність відповідних повноважень Національної поліції);
- торгівля живими тваринами та сировиною на стихійних ринках;
- подвірний забій свиней та реалізація продуктів їх забою;
- неповна депопуляція диких кабанів;
- відсутність істотних заходів відповідальності за дії осіб, що призвели до розповсюдження хвороби;
- тривала процедура щодо відшкодування вартості за вилучене та знищене поголів'я тварин при ліквідації хвороби та відсутність механізму проведення належної ідентифікації свиней у приватному секторі.
Також нагадаємо, через АЧС Україна вже втратила майже 5 млн доларів.
За прогнозами нардепа С.Тригубенка, ЄС більше не буде поблажливою до неспроможності України побороти АЧС.
“Найгірше, що проблему АЧС нам у кут переговорів починають ставити не лише, коли йдеться про експорт свинини. Ця проблема аналогічно перешкоджає й іншим напрямкам торгової співпраці з ЄС, будь-то курятина чи зернова продукції.
Фактично, цей один місяць, що лишився до початку весни, стане вирішальним для агропромислової економіки країни. Якщо терміново не запустити в роботу мобільні групи реагування на АЧС і жорстку ідентифікацію поголів’я на попередження випадків чуми — зазнаємо колосальних збитків, які вже рахуватимуться не кількістю знищених свиней, а мільярдами безповоротно втрачених коштів”, — зазначив він.