zakhist-vid-nevrozhayu-ta-kradizhok-vr-skhvalila-derzhpidtrimku-agrariyiv-u-strakhuvanni-produktsiyi

Захист від неврожаю та крадіжок: ВР схвалила держпідтримку аграріїв у страхуванні продукції

 • 31165 переглядiв

Деталі

Документ передбачає запровадження нового виду договору – страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою. Йдеться про часткове бюджетне відшкодування до 60% суми страхових виплат. Також встановлюються базові вимоги до договорів такого страхування.

Серед обставин, за яких планують виплачувати страховку: вимерзання, буря, зливи, посуха, розвиток хвороб та шкідників, крадіжки.

Очікується, що держпідтримка страхування забезпечить фінансову стабільність виробників при зміні погодних умов та сприятиме збільшенню площ застрахованих сільгоспугідь.

Законопроект ухвалили у першому читанні 27 квітня. Остаточне ухвалення законопроекту, як очікується, скасує страхування сільгосппродукції через Аграрний страховий пул – його створили у 2012-му, але наразі він не працює.

Коментар профільного урядовця

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький раніше розповів, що наразі в Україні страхування сільгосппродукції, врожаїв чи посівів не розвинене. Тому у 2020 році низка аграріїв на півдні країни після засухи мали труднощі з компенсацією втрат. Також він нагадав, що у 2000-х існувала низка програм держпідтримки щодо страхування, але при форсмажорах виплати не здійснювались – і довіра до страховиків зникла.

"Цей законопроект чітко визначає критерії і вимоги до страхових компаній, які необхідно дотримуватися, щоб мати державну підтримку. Законопроект підтримає аграріїв у боротьбі з форсмажорами та дозволить продовжити розвиток аграрного сектору", – наголошував Висоцький раніше.

Українські Національні Новини

Економіка

    Популярні

    Новини по темі

    В Анталії затримують авіарейси до України

     • 26104 переглядiв

    ПДВ для аграріїв: Рада повернула ставку в 20%

     • 27951 переглядiв

    Дослідження: вчені розповіли про ранні симптоми COVID-19

     • 24105 переглядiв