ukenru
zaginula-intubuyuchi-patsiyenta-obstavini-zagibeli-likarki-u-pozhezhi-v-zaporizhzhi

Загинула, інтубуючи пацієнта: обставини загибелі лікарки у пожежі в Запоріжжі

 • 15133 переглядiв

КИЇВ. 4 лютого. УНН. Загибла під час пожежі в інфекційній лікарні у Запоріжжі 26-річна реаніматолог Ольга Гліва до кінця виконувала свій обов'язок - рятувала пацієнтів. Про втрату для української медицини розповіла заслужений лікар України, головний інфекціоніст України Ольга Голубовська в Facebook, передає УНН.

Цитата:

"Ольга Сергіївна Гліва - червоний диплом медуніверситету, закінчення інтернатури в 2020 році, лікар-реаніматолог, 26 років... красива, чесна, чиста людина, яку любили і поважали всі - і хворі, і персонал... все життя, присвячене порятунку людей, було попереду... І загинула, намагаючись врятувати чиєсь життя, повернути дихання, інтубуючи хворого", - зазначила Голубовська.

Деталі

Голубовська підкреслила, що неймовірно страшно, коли через чиюсь халатності гине золотий фонд української медицини, якого все менше і менше з кожним роком. 

Вона побажала одужання всім постраждалим у жахливій пожежі. А медикам порадила не втрачати оптимізм і залишатися сильними. Інфекціоніст вказала на важливість того, щоб трагедія не повторилася і винні були покарані.

Що було раніше

За даними ДСНС, 3 лютого о 23:25 у місті Запоріжжя по Гвардійському бульвару, 142, на території 2-ї інфекційної лікарні на першому поверсі п’ятиповерхової будівлі лікувального корпусу виникла пожежа.

Як уточнила Генпрокурор Ірина Венедіктова, загинули троє пацієнток під апаратами ШВЛ у COVID-відділенні та лікар. Щодо пожежі в реанімації Запорізької обласної інфекційної лікарні розпочато провадження.

Також міністр охорони здоров’я Максим Степанов вилетів у Запоріжжя з метою встановлення обставин пожежі в інфекційній лікарні.

У МОЗ додали, що, за інформацією від керівництва екстреної медичної допомоги, був локальний вибух. Загоряння виникло у реанімації, де одразу загинула лікарка та 3 пацієнти. Далі пожежа розповсюдилася будівлею. Кисень в лікарні був централізований. За попередньою інформацією, балонів не було.

За даними місцевої влади, попередня причина трагедії - виток кисню.

Додамо, це не перший інцидент з киснем у лікарнях в Україні.

У листопаді у місті Винники, що під Львовом, стався вибух під час заправки киснем медтехніки у лікарні, де лікуються хворі на коронавірусну інфекцію. Паціентів тоді евакуювували.

А в 2010 році сталася трагедія у Луганську. У реанімаційному відділенні на четвертому поверсі лікарні вибухнув балон з киснем. Тоді від вибуху у лікарні загинуло 16 осіб, серед яких 4 медпрацівники.

Українські Національні Новини

Суспільство