Цитата
“Палата прийшла до висновку, що NASA не порушувало закон або правила про держзакупівлі, присудивши контракт тільки одній компанії <...> Відомство залишало за собою право присудити один, два або кілька контрактів, або зовсім не укладати його. Прийнявши рішення про присудження контракту, NASA керувалося тим, що має фінансування лише на один”, — йдеться в рішенні відомства.
Безос не погоджується
В Blue Origin повідомили, що продовжать домагатися перегляду рішення космічного агентства.
“З рішенням NASA були серйозні проблеми, які Рахункову палату США не змогла вирішити через обмеженість її компетенції. Ми продовжуємо виступати за схему з двома підрядниками, оскільки вважаємо це правильним рішенням”, — наводить AP заяву представника компанії Лінди Міллс.
А Ілон Маск — задоволений
На рішення Рахункової палати США також відреагував глава SpaceX Ілон Маск. Новина про те, що влада відхилила вимогу Blue Origin, він прокоментував в Twitter емодзі з біцепсом.
Контекст
NASA уклало контракт на розробку і створення місячного посадкового модуля з SpaceX в квітні. Сума контракту склала 2,89 млрд доларів. На нього також претендували Blue Origin і компанія Dynetics. Після програшу вони подали скаргу на рішення космічного агентства, і NASA призупинило контракт зі SpaceX.
На цьому тижні Безос написав відкритого листа голові NASA Біллу Нельсону, в якому запропонував агентству покрити витрати на місячну програму в розмірі до 2 млрд доларів в обмін на контракт. На думку бізнесмена, NASA мало обрати двох, а не одного підрядника, оскільки конкуренція повинна перешкодити виконавцю контракту мати “непереборний вплив” на космічне агентство.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: SpaceX уклала контракт з NASA на запуск місії до супутника Юпітера Європи в пошуках позаземного життя
У свою чергу NASA пояснило рішення віддати контракт SpaceX обмеженими засобами і тим, що пропозиція Маска була найвигіднішою. За інформацією CNBC, Blue Origin оцінила свої послуги в 5,9 млрд доларів, а Dynetics — в 8,5 млрд доларів.
Місячний посадковий модуль буде створено в рамках програми “Артеміда” по висадці астронавтів на Місяць. Цю програму фінансує уряд США. Однією з її цілей є відправка на супутник першої жінки. NASA очікує, що програма стане сходинкою до створення постійно жилого поселення на Місяці.