Цитата
“Таким чином, попри взяті на себе зобов’язання як держави-члена ООН надавати населенню достовірну й повну інформацію про COVID- 19 і заходи, вжиті органами влади у відповідь на пандемію, РФ протягом 2020 року занижувала публічні статистичні дані щодо поширення COVID-19 у Криму”, — йдеться в звіті.
Деталі
За інформацією КПГ, дані органів окупаційної влади про кількість випадків інфікування COVID-19 і смертність в Криму не відповідають дійсності та є заниженими.
Як-от, повідомляти про померлих від COVID-19 органи окупаційної влади РФ почали з 30 квітня. За період з 30 квітня по 7 липня в мережі Інтернет на підконтрольних російським “властям” ресурсах опубліковано повідомлення про 31 смерть від COVID-19 (без обрахунку Севастополя). Проте 8 липня очільник “МОЗ” Криму Ігор Чемоданов сповістив про зміни в системи обрахунку померлих від коронавірусної інфекції, після чого було заявлено лише про 12 смертей від COVID-19.
З цього дня на офіційних ресурсах “влади” Криму стала з’являтися інша статистика зі значно заниженими показниками смертності від COVID- 19. Як наслідок, число померлих було зменшено на 19 осіб лише в офіційно оприлюдненій статистиці.
“Більш того, в інтерв’ю медичні працівники повідомили КПГ про негласне розпорядження приховувати дійсну кількість людей, котрі померли від коронавірусної інфекції на півострові, та зазначати в документах про смерть причиною інші хвороби, а не COVID-19. КПГ також встановила факти приховування епізодів смерті медичних працівників від COVID-19. Наприклад, у Керчі від COVID-19 в листопаді 2020 року померли щонайменше два лікаря, це терапевт й в.о. головного лікаря „Керченської міської лікарні No3“. Окупаційна влада півострова замовчувала цю інформацію”, — сказано в звіті.
Варто нагадати
За даними ЗМІ, 15 грудня 2020 року на окуповнаому півострові почалася “масштабна вакцинація” від коронавірусної інфекції російською вакциною “Спутник V”.
Так, за першу добу в Криму щепили російською вакциною понад 600 осіб.
У деяких країн викликає питання якість російської вакцини і прозорість досліджень. Закуповувати російський препарат відмовилася, наприклад, Туреччина.