Зокрема, в ухвалі йдеться про те, що ФГВФО проігнорував усі звернення вкладника банку щодо включення його до переліку осіб, що мають право на виплати та безпідставно відмовив у поверненні грошей.
“Вважаючи вказану бездіяльність відповідача (ФГВФО — ред) протиправною, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав”, — йдеться в ухвалі.
При цьому суд зазначив, що відповідач до суду не з’явився, явку уповноважених представників не забезпечив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи.
Разом з тим, ФГВФО направив до суду клопотання, яким намагався фактично заблокувати розгляд справи, посилаючись на те, що Конституційний суд має спочатку розглянути закон “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб” на відповідність Конституції, а вже потім можна розглядати скарги вкладників банку.
Однак, розглянувши клопотання ФГВФО, судова колегія не віднайшла підстав для його задоволення, оскільки заявником не наведено та належним чином не обґрунтовано вагомість підстав для зупинення провадження у даній справі.
“Окрім викладеного, судова колегія критично ставиться до посилань апелянта на факт звернення уповноваженою особою Фонду до правоохоронних органів з приводу перевірки наявності в діях посадових осіб банку складу злочину у зв’язку з чим порушено кримінальну справу, оскільки на разі відсутній вирок у кримінальній справі, що набрав законної сили”, — наголосили у суді.
Судова колегія дослідила усі наявні матеріали та визначила, що Фонд гарантування вкладів безпідставно не вніс позивача до переліку вкладників банку, які мають право на виплати, допустивши таким чином протиправну бездіяльність.
Рішенням суду задоволено вимоги позивача в повному обсязі.
Нагадаємо, в травні поточного року Нацбанк раптово визнав банк “Михайлівський” неплатоспроможним, хоча ще наприкінці квітня НБУ офіційно повідомляв, що банк виконує план фінансового оздоровлення.