viroblyati-silgospproduktsiyu-v-ukrayini-stalo-dorozhche-2

Виробляти сільгосппродукцію в Україні стало дорожче

 • 20310 переглядiв

За спостереженнями МінАПК, у січні-червні 2019 року, у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, витрати на виробництво сільгосппродукції зросли на 5,8%. Зокрема, витрати на виробництво продукції рослинного походження виросли на 19,1%, а тваринницького - на 1,9%.

Уточнюється, що витрати вітчизняних підприємств на виробництво сільгосппродукції за рік зросли на 13,2%, а витрати господарств населення - скоротилися на 1,1%.

Відзначимо, що розвиток вітчизняного агропромислового комплексу підтримується державою шляхом виділення так званих дотацій. Вони відрізняються за напрямками: за утримання молодняку, за покупку вітчизняної сільськогосподарської техніки, за розвиток галузі у вигляді будівництва нових або реконструкції старих тваринницьких комплексів.

Торік побудували нові і реконструювали старі тваринницькі об'єкти 15 аграрних компаній, які займаються виробництвом м'яса і молока.

Агроіндустріальний холдинг "Миронівський хлібопродукт" (МХП), наприклад, у 2018 році завершив будівництво відразу трьох нових тваринницьких об'єктів на базі "Вінницької птахофабрики". Обсяг його інвестицій в галузь становив понад 2 млрд грн. І це вважається найбільшим інвестпроектом в АПК за останні роки.

Водночас тваринники МВК "Катеринославський" (найбільший розплідник корів австрійської селекції "Brown Swiss" - ред.) у 2018 році ввели в експлуатацію майже 16 тис. квадратних метрів тваринницького комплексу для телят віком до 2 місяців. Загальний обсяг інвестицій в нове "житло" становив понад 7 млн грн. Сума дотації - трохи більше ніж 2 млн грн.

Програмою держдотацій для поліпшення "житла" великої рогатої худоби скористалися також "Урманське" і ТОВ "Кищенці".

При цьому, сума держпідтримки АПК в Україні істотно відрізняється від аналогічної у європейських країнах.

У 2016 році дотації на аграрне виробництво у 28 країнах ЄС в цілому становили 52,6 млрд євро або по 2 млрд євро в середньому на країну. Українські ж аграрії у 2017 році від держави отримали загалом 6 млрд грн, що в 10 разів менше, ніж в європейській країні.

Як зазначав раніше заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов, той факт, що українські виробники в умовах мізерної держпідтримки примудряються конкурувати з іншими країнами і ще якось заробляти - більше схоже на диво.

Нагадаємо, Україна увійшла у ТОП світових експортерів курятини. Хоча ще п'ять років тому країна була залежна від імпорту цього продукту.

Українські Національні Новини

Економіка

    Популярні

    Новини по темі

    Виробляти сільгосппродукцію в Україні стало дорожче

     • 20310 переглядiв

    Пограбування інкасаторів у Києві: злочинців розшукують

     • 14018 переглядiв

    ООС: бойовики один раз обстріляли українські позиції

     • 7198 переглядiв

    Біля супермаркету стріляли у чоловіка, який стояв у черзі

     • 16494 переглядiв

    У центрі Києва пожежа у багатоповерхівці, людей евакуюють

     • 32362 переглядiв

    В Одеській області зникла неповнолітня

     • 8682 переглядiв