Після цього, за даними видання “Кавказький вузол”, виконком З’їзду ойрат-калмицького народу засумнівався в законності призначення Трапезнікова і попросив генпрокурора Росії перевірити його громадянство, освіту і стаж. До вересня 2019 року Трапезніков не мав ніякого відношення до Елісти і все життя провів в Донецьку і Донецькій області.
“Ми вимагаємо зняття Трапезнікова з посади. Ми вимагаємо проведення референдуму і прямих демократичних виборів глави міста”, — заявив один з організаторів акції, підприємець Борис Болєєв. За словами противників Трапезнікова, активісти зазнають переслідувань — правоохоронні органи порушили вже 15 адміністративних справ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правоохоронця, який перейшов на бік “ДНР”, заочно засуджено до 10 років
“Ми буддистський народ. І у нас так заведено: до влади приходили люди з чистими помислами. Трапезніков приїхав із самопроголошеної „ДНР“, із зони бойових дій на території чужої держави. Він прийшов з брудними руками. Йому тут робити нема чого”, — заявив учасник акції Очир Катишев.
Нагадаємо, 13 жовтня на мітинг з вимогою відставки Трапезников вийшло близько 4 тисяч осіб, що стало рекордом для стотисячного міста. Самі протести почалися в кінці вересня, тоді спершу зібралося 100–150 учасників акції, але з часом, після закінчення буддійських молебнів, число демонстрантів зросло до 500.