Цитата
“Можемо сказати, що в районі 15 лютого. Десь так. Можливо і пізніше. Багато процесів на етапі узгодження”, — заявив Ляшко.
За його словами, орієнтовно у ці дати до України можуть привезти перші вакцини.
Деталі
На запитання, чи є ймовірність, що в лютому вакцину не привезуть і все відкладеться, він відповів, що завадити можуть лише форс-мажорні обставини.
“Наприклад, не відпустять партію, партія потрапить у ДТП, літак не вилетить через негоду. Якщо ми не отримаємо у лютому вакцину, то лише через такі от речі. Я більш ніж впевнений, що у лютому почнеться кампанія з імунопрофілактики проти коронавірусу”, — сказав пан Ляшко.
При цьому він не відповів на питання, якою саме вакциною почнуть щеплювати українців від коронавірусу.
“Питання в тому, яка вакцина приїде першою. Та, що може бути виділена в рамках COVAX, яка передається Україні безоплатно. Або та, яку Україна законтрактувала за бюджетні кошти”.
За його словами, якщо COVAX, то, напевно, першою приїде вакцина Pfizer.
Доповнення
Ляшко заявляв, що дата поставки першої партії вакцини від COVID-19 в Україну стане відома 29 січня.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що в Україні масова вакцинація від COVID-19 розпочнеться в лютому.
Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що до кінця 2021 року в Україні планують вакцинувати від COVID-19 понад 14 млн осіб — тобто, 34% населення.
Так, Україна досі не отримала вакцину від COVID-19, однак до кінця січня очікуються перші 200 тис. доз.
У ВООЗ вважають, що для того, аби запобігти поширенню коронавірусу, потрібно вакцинувати близько 60-70% населення світу, або щоб люди вже мали імунітет. В Україні кампанія із вакцинації від COVID-19 відбуватиметься у 5 етапів.