“Мета нашої сьогоднішньої першої зустрічі це запуск роботи нашої міжвідомчої групи шляхом представлення пріоритетів у головних сферах "Європейського зеленого курсу“. Це планування майбутньої роботи відповідно до визначених пріоритетів”, — сказав Шмигаль.
Він назвав основні пріоритетні напрямки на порядку денному парламенту і уряду:
- Енергоефективність, енергозбереження;
- Справедлива трансформація вугільних регіонів;
- Скорочення викидів;
- Правильне управління відходами, початок запровадження циркулярної економіки (безвідходна);
- Заліснення.
Додамо, через місяць уряд буде вести перемовини з Європейською комісією в межах Ради асоціації з ЄС щодо “Європейського зеленого курсу”.
Нагадаємо, як заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, найкращим механізмом долучення України до формування політики в межах "Європейського зеленого курсу” буде так зване "раннє залучення" на етапі розробки актів ЄС.
Довідка. "Європейський зелений курс" є дорожньою картою заходів, які перетворять Євросоюз на ефективну, стійку та конкурентоспроможну економіку, визначать засоби перетворення Європи на перший у світі кліматично нейтральний континент до 2050 року, стимулюючи розвиток економіки, покращення здоров’я та якості життя людей, а також трансформують кліматичні та екологічні виклики на можливості у всіх сферах та політиках ЄС, гарантуючи справедливий та інклюзивний характер зеленого переходу.
24 січня 2020 року уряд України створив міжвідомчу групу, що координуватиме подолання наслідків зміни клімату в межах Європейського зеленого курсу. Групу очолив віце-прем’єр-міністр України з європейської та євроатлантичної інтеграції.
Листом Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля від 13 серпня 2020 року на адресу Першого віце-президента ЄК Ф.Тіммерманса було передано позиційний документ щодо участі України у Європейському зеленому курсі.
У документі, серед іншого, уряд України пропонує встановити структурований і регулярний діалог з ЄС щодо модальностей раннього залучення української сторони до розробки та реалізації політик у рамках Європейського зеленого курсу, розробити спільну Дорожню карту участі України у ЄЗК, а також відзначає перспективні напрямки співробітництва у рамках ЄЗК.