Цитата
"Кабінет Міністрів України схвалив законопроект “Про хімічну безпеку та управління хімічною продукцією", - йдеться в повідомленні.
Деталі
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець зазначив, що сьогодні особливо небезпечні речовини, які виводяться з ринків інших країн, безконтрольно експортуються в Україну.
"Використання хімічної продукції в нашій країні досить часто відбувається без розуміння її небезпеки, що може мати негативні наслідки. Навіть ртуть де-юре не визнана небезпечною хімічною речовиною. Тож в разі неналежного поводження з нею, або незаконного використання, притягти до відповідальності підприємця на практиці досить складно. Ще одна прогалина - оцінка небезпеки хімречовин здійснюється в Україні лише щодо ризиків для здоров'я людини, без врахування існуючих ризиків для довкілля. Крім того, відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС Україна має гармонізувати своє санітарне та природоохоронне законодавство з європейським", - розповів Стрілець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збитки екології з початку року в Україні перевищили 720 млн грн
Як розповів Міністр, у Європі базовим законодавством у цій сфері є два технічних регламенти REACH та CLP. Перший передбачає обов'язкову реєстрацію всіх хімічних речовин, а головний принцип каже, що "немає інформації про хімічну речовину - немає ринку". При цьому відповідальність за збір інформації лежить саме на підприємцях.
CLP ж передбачає класифікацію хімічних речовин та сумішей за 27 класами небезпеки, обов'язкове попереджувальне маркування та вимоги до пакування хімічної продукції, створення токсикологічного центру 24/7 тощо.
За словами Стрільця, із прийняттям рамкового закону "Про хімічну безпеку та управління хімічною продукцією" Україна створить законодавче підґрунтя для введення сучасного європейського регулювання REACH та CLP.
Буде запроваджено:
· міжнародну класифікацію небезпечних хімічних речовин;
· єдину систему реєстрації та базу даних;
· обмеження та заборону застосування особливо небезпечних речовин;
· належний державний контроль за хімічною продукцією;
· відповідальність суб’єктів господарювання;
· доступ українців до інформації щодо ступеня небезпеки речовин та хімічної продукції.
Як зазначив Міністр, це сприятиме захисту довкілля від забруднення, а також зменшенню рівня захворювань, які пов'язані з впливом небезпечних хімічних речовин.
"Суб'єкти ж господарювання отримають чіткі правила роботи, гармонізовані з міжнародними та європейськими стандартами. Це спростить їм доступ до зовнішніх ринків», - йдеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд дозволив експорт жита та мінеральних добрив.