u-ssha-sklali-dopovid-pro-novitnye-rosiyske-ozbroyennya

У США склали доповідь про новітнє російське озброєння

 • 16450 переглядiв

Так, за словами дослідниці, усі матеріали доповіді були отримані з відкритих джерел і містять технічні характеристики, можливі терміни розгортання і бойове призначення описуваних систем.

"Ядерні ініціативи Путіна є ризикованими і ускладнюють дипломатичні відносини, вже натягнуті через ймовірні порушення Росією Договору про ядерні сили середньої і меншої дальності (і виходу США з нього), а також і невизначеності щодо того, чи погодяться дві країни на продовження терміну дії договору СНО-3. Російські системи, скоріше, зроблять глибшою стратегічну нестабільність, ніж переконають Сполучені Штати переглянути свій намір розвивати нові ядерні можливості, як це було оголошено в Огляді ядерної політики США в 2018 році", - заявила Рубі про можливі результати кроків Володимира Путіна в сфері ядерної зброї в передмові до доповіді.

Так, у всіх шести розроблюваних Росією систем, на думку Рубі, є одна практична мета - прорив чи обхід протиракетної оборони США. Деякі з систем, йдеться в доповіді, прямо розроблені для ураження об'єктів ПРО США в Польщі та Румунії - йдеться про гіперзвуковий авіаційний ракетний комплекс "Кинджал".

Окрім цього, як зазначено, публічне оголошення Путіна про розробку цих систем несло відразу кілька інформаційних функцій: лідер РФ заробляв додаткові бали в очах електорату під час президентської кампанії 2018 року, а також посилав сигнал США і союзникам по НАТО про те, що готовий до цієї гонки озброєнь.

Як повідомила в коментарі до доповіді віце-президент NTI Лінн Растін, як мінімум деякі з розроблюваних Росією нових або модернізованих озброєнь підпадають під договір СНО-3, тому обидві країни повинні негайно почати предметні переговори щодо продовження терміну дії цього документа, який закінчується в 2021 році.

Рубі робить в своїй доповіді висновок, що практично всі системи, про які заявляв Путін, не будуть доведені до стадії розгортання в найближчому майбутньому.

"Усі ці системи перебувають у стадії розробки, і я б не сказала, що у всіх випадках присутній намір довести їх до поставки на озброєння, тому що дуже багато часу і грошей піде на те, щоб це зробити. Так що поки це тільки розробка, і лише в деяких випадках - випробування", - сказала вона.

І навіть у разі, якщо розробка, випробування і розгортання нових російських систем відбудуться, експерт вважає, що практично нічого не зміниться.

"У стратегічному плані незрозуміло, чи привносять ці системи в ситуацію щось нове, крім прагнення обійти протиракетну оборону. Тому що існуюча ядерна зброя цілком успішно вирішує стратегічне завдання створення загрози для цілей противника, і ці системи будуть робити те ж саме. Тобто, з появою цих систем у нас немає ніякої кардинальної зміни ситуації. Зрозуміло, що обидві наші країни будуть з розвитком технологій шукати нові способи доставки ядерного заряду, але це - все той же ядерний заряд", - говорить вона.

Рубі також висловила думку, що інцидент в серпні цього року під Северодвінськом, коли стався викид радіації і загинули люди, міг відбутися не з крилатою ракетою "Буревісник", а з ядерною торпедою "Посейдон".

"Я думаю, що це міг бути "Посейдон", тому що перші повідомлення з боку Росії про те, що сталося, містили інформацію, що це був двигун з ядерним реактором. Те, що все це було на платформі з людьми в морі, говорить мені, що це могло бути випробування в воді двигуна, пов'язаного з ядерним реактором, і з цього я роблю висновок, що там міг бути "Посейдон", а не "Буревісник". Але це лише мої міркування, я знаю, що є безліч висновків про те, що це був Skyfall ("Буревісник" - ред.)", - заявила вона.

Нагадаємо, в Архангельській області РФ, за 40 км від Северодвінська, 8 серпня стався вибух. Під час вибуху загинули п'ять співробітників "Росатома", ще троє постраждали. The New York Times припустило, що інцидент пов'язаний з випробуваннями крилатої ракети з ядерною енергоустановкою "Буревісник". Аналогічну версію пізніше висловив президент США Дональд Трамп. Кремль не підтвердив цю інформацію. Пєсков 13 серпня послався на офіційну заяву "Росатома" і відмовився від подальших коментарів.

Як писав УНН, двоє постраждалих у результаті реактивного вибуху в РФ померли не від травм, а від наслідків опромінення.

Українські Національні Новини

Новини Світу

    Популярні

    Новини по темі

    У США склали доповідь про новітнє російське озброєння

     • 16450 переглядiв

    Стало відомо, скільки студентів з США навчаються в Україні

     • 21077 переглядiв

    Луганський суд знову відклав розгляд справи Єфремова

     • 11890 переглядiв

    Стало відомо про стан постраждалих від вибуху в Балаклії

     • 18449 переглядiв

    Стан засудженого у Криму Захтея сильно погіршився - Денісова

     • 9078 переглядiв

    Прем'єр Чехії відвідає Україну наступного тижня

     • 9362 переглядiв

    Бахматюк винен державі майже 30 млрд грн – НБУ

     • 14663 переглядiв