Так, згідно з доповіддю, ядерна зброя США зберігається в Бельгії, Німеччині, Італії, Нідерландах і Туреччині, пише видання.
Версія документа під назвою “Нова ера ядерного стримування? Модернізація, контроль над озброєннями і союзні ядерні сили” була опублікована в квітні. Доповідь під авторством канадського сенатора від Комітету з оборони і безпеки Парламентської асамблеї НАТО дає оцінку майбутнього політики Альянсу в галузі ядерного стримування.
У ньому, зокрема, згадується місцезнаходження приблизно 150 американських ядерних озброєнь, що зберігаються в Європі.
“Ці бомби зберігаються на шести американських і європейських базах — Kleine Brogel в Бельгії, Biichel в Німеччині, Aviano і Ghedi-Torre в Італія, Volkel в Нідерландах і Incirlik в Туреччині”, — йдеться в копії документа, опублікованій у вівторок бельгійською газетою De Morgen.
Документ не прив’язує цю інформацію до будь-якого джерела. Минулого тижня в мережі була опублікована остаточна версія звіту, в якій не зазначене конкретне посилання на місце зберігання ядерної зброї. Замість цього в доповіді побіжно згадуються літаки, які можуть нести ядерну зброю.
“Європейськими союзниками, які часто згадуються в якості експлуатуючих такі літаки, є Бельгія, Німеччина, Італія, Нідерланди і Туреччина”, — йдеться в документі з виноскою, в якій наводиться звіт за 2018 рік, підготовлений неурядовою організацією США “Ініціатива по ядерній загрозі”.
У грудні 2018 року США висунули Росії ультиматум з вимогою знищити нові крилаті ракети типу 9М729, які порушують норми ДРСМД. РФ відкинула ці претензії, заявивши, що технічні характеристики ракет 9М729 знаходяться в межах дозволених ДРСМД параметрів.
За наданою інформацією військовим аташе США і країн НАТО була висловлена “недостатність”. 1 лютого США оголосили про початок офіційної процедури розірвання ДРСМД, яка розрахована на шість місяців, тобто з 2 серпня договір втратить силу.
У той же час в альянсі, коментуючи заяву влади США про плани припинити дотримання зобов’язань за Договором про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД), заявили, що НАТО не планує розміщувати нові ядерні ракетні установки на території Європи.