“Резолюція, висунута спікером (Палати представників Конгресу США Ненсі) Пелосі, підтверджує, що імпічмент, ініційований демократами в Палаті представників, був нелегітимним шахрайством з самого початку, оскільки було відсутнє необхідне підтвердження шляхом голосування в палаті”, — стверджується в документі.
“Вона (резолюція) продовжує це шахрайство при наданні дозволу голові (спецкомітету з розвідки Палати представників Конгресу США Адаму) Шиффа, який постійно бреше американському народу, провести нову серію слухань, які все одно не припускають належного процесу для президента”, — підкреслила адміністрація. За їхніми словами, “Білий дім в принципі позбавлений можливості участі” до тих пір, поки Шифф не підготував “упереджену доповідь”. Однак і після цього роль виконавчої гілки влади залишається не проясненою, оскільки вона ніяк не прописана.
“Резолюція ніяк не змінює того базового факту, що демократи в Палаті представників відмовляються надати право на належний процес для адміністрації”, — йдеться в заяві.
Раніше демократи представили в Палаті представників резолюцію про імпічмент Трампа. Офіційно цей документ внесений на розгляд нижньої палати Конгресу від імені Джеймса Макговерна (демократ, від штату Массачусетс), що є в ній головою процедурного комітету. Резолюція наказує ряду комітетів Палати представників продовжувати свої розслідування. Їх мета — з’ясувати, “чи існують достатні підстави для того, щоб Палата представників скористалася конституційними повноваженнями піддати імпічменту президента Дональда Джона Трампа, президента Сполучених Штатів Америки”.
Нинішній американський лідер представляє Республіканську партію.
У резолюції підтверджується, що розслідування будуть продовжувати вести шість комітетів: з розвідки, фінансових послуг, закордонних справ, нагляду і реформи, доходах і видатках, а також юридичний.
Як очікується, на голосування в Палаті представників резолюція буде поставлена в четвер.
24 вересня Палата представників, контрольована Демократичною партією, оголосила про запуск процедури імпічменту щодо Трампа. Приводом для цього послужили твердження про надання Трампом в липневій телефонній розмові тиску на президента України Володимира Зеленського з метою спонукати Київ допомогти главі вашингтонської адміністрації переобратися на другий термін в 2020 році.
Імпічмент, згідно з конституцією США, передбачає залучення до відповідальності шляхом відсторонення від посади федеральних службовців, в тому числі президента, якщо “вони будуть визнані винними в зраді, хабарництві або інших тяжких злочинах чи недоречних вчинках”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп назвав умови для співпраці в рамках процедури свого імпічменту
Виключною прерогативою формулювати і висувати звинувачення має Палата представників. Конгресмени проводять голосування за те, щоб передати питання на розгляд свого юридичного комітету, де проводиться розслідування звинувачень. Якщо є підстави, то готується фактичний обвинувальний висновок.
Після затвердження комітетом документ направляється на розгляд Палати представників повного складу, який зараз контролюється Демократичною партією. Для його затвердження потрібна проста більшість голосів, яке при нинішній розстановці сил законодавці від Демократичної партії США, скоріше за все, зможуть набрати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна не буде втручатися в процес імпічменту Трампа — Зеленський
У разі затвердження звинувачення передаються в Сенат Конгресу, що наразі контролюється республіканцями, де процедура перетворюється в судовий процес. Палата представників на ньому фактично виступає стороною обвинувачення, а сенатори виконують роль членів суду присяжних. Щоб імпічмент відбувся, необхідно не менше двох третин голосів сенаторів (67).
З цієї причини при поточному складі Сенату ймовірність голосування на користь імпічменту фактично зводиться до нуля. З початку нинішнього року республіканці (за підсумками листопадових проміжних виборів) займають у верхній палаті Конгресу 53 з 100 місць.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп про Пелосі: вона дуже хвора людина