tsohorich-maizhe-130-tysiach-ukraintsiv-otrymaly-paliatyvnu-dopomohu

Цьогоріч майже 130 тисяч українців отримали паліативну допомогу

 • 21938 переглядiв

Від початку війни в Україні зростає кількість дорослих пацієнтів, які потребують паліативної допомоги. Цьогоріч майже 130 тисяч українців отримали паліативну допомогу. Про це під час Національного конгресу з паліативної та госпісної допомоги заявив перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров, передає УНН.

Деталі 

За його словами, кількість пацієнтів, яким були надані паліативні послуги протягом 2022-2023 років за двома пакетами, збільшувалась щорічно. Зокрема, близько 4-6 % пацієнтів становлять діти, але у 2022 році частка дітей зменшилась та продовжує зниження й у 2023 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад 76 тис. українців, за рік, отримали допомогу у сфері ментального здоров’я у сімейного лікаря - НСЗУ

Це зумовлено тим, що велика кількість дітей, які потребували лікування, виїхали за кордон. Натомість на тлі війни спостерігається збільшення кількості дорослих пацієнтів, які потребують паліативної допомоги. У 2023 році стаціонарну паліативну допомогу отримали 70 328 пацієнтів, а мобільну паліативну – 59 151 пацієнт

 - резюмував Дубров.

Зазначається, що сума коштів, яку НСЗУ відшкодовує медзакладам за одного пацієнта, щорічно зростає й у 2023 році становить майже 19 тисяч гривень.

Доповнення 

Заступник міністр охорони здоров’я розповів, що сьогодні 1 447 медичних закладів законтрактовані НСЗУ на надання паліативної допомоги. Зокрема, 676 медзакладів законтрактовані на паліативну допомогу в стаціонарі, 771 медзаклад отримує відшкодування за послуги мобільної паліативної допомоги.

Дубров підкреслив, що до того, як паліативну допомогу виділили в окремий пакет у Програмі медичних гарантій, її надавали лише кілька десятків закладів на всю країну.

Довідково

Паліативна допомога — медична допомога, яка надається важкохворим пацієнтам. Важливо розуміти, що надання такої допомоги не призводить до одужання пацієнта. Ціль паліативу — збереження гідності пацієнта та поліпшення якості його життя. Завдання лікаря паліативної допомоги — знеболити, відкоригувати симптоми, та допомогти пацієнту покращити якість його життя.

Нагадаємо

Міністерство охорони здоров'я уніфікувало медичні огляди для вступу до школи та оздоровчих закладів. Всі базові обстеження дитина може пройти у сімейного лікаря.

Володимир Омельченко

Суспільство

    Популярні

    Новини по темі

    Цьогоріч майже 130 тисяч українців отримали паліативну допомогу

     • 21938 переглядiв

    Шмигаль обговорив з прем’єром Литви посилення ППО України

     • 19778 переглядiв

    Столичне "детективне агентство" викрили на незаконному стеженні

     • 18522 переглядiв