tsi-produkty-zmenshuiut-oznaky-starinnia-shcho-osoblyvo-rekomenduiut-dlia-znyzhennia-ryzyku-khronichnykh-zakhvoriuvan

Ці продукти зменшують ознаки старіння: що особливо рекомендують для зниження ризику хронічних захворювань

 • 35254 переглядiв

Щоб уповільнити ознаки старіння, особливо рекомендуються горіхи, оскільки вони здатні збільшити вироблення колагену в організмі.

Пише УНН з посиланням на La Nacion та Healthline.

Як уповільнити клітинне старіння і знизити ризик хронічних захворювань?

Один із методів пропонує включення до збалансованої дієти горіхів, - насамперед через низку поживних речовин, які вони містять.

Горіхи, як і насіння, є джерелами амінокислот, таких як гліцин, аргінін і лізин, а також містять мінерали, як-от магній, залізо і кремній, які необхідні для підтримання оптимального рівня колагену в організмі.

Довідка

Колаген – одна з найважливіших складових кровоносних судин та артерій. Це білок, який відповідає за здоров'я суглобів, еластичність шкіри та складається з амінокислот (проліну, гліцину, лізину).

Корисні трав'яні чаї на всі сезони02.08.24, 18:37

Для того, щоб збільшити споживання колагену,  важливих кислот та мінералів, фахівці рекомендують, у рамках збалансованої дієти, додати у раціон 5 типів горіхів.

Горіхи, які не завадить періодично додавати у ваш раціон

  • Мигдаль

Ці горіхи багаті на омега-3 жирні кислоти, відомі своїми антиоксидантними властивостями, які захищають клітини від пошкодження вільними радикалами. Це допомагає пом'якшити ознаки старіння шкіри, запобігаючи деградації її структури. Крім того, мигдаль є чудовим джерелом вітаміну Е і цинку - поживних речовин, які сприяють виробленню колагену.

  • Волоський горіх

Ці антиоксиданти корисні для здоров'я серцево-судинної системи та мозку, покращують пам'ять і концентрацію уваги, знижуючи при цьому ризик серцевих нападів та інсультів. Волоські горіхи також містять ненасичені жирні кислоти, клітковину та вітамін Е, які сприяють здоров'ю шкіри, затримуючи ефекти старіння, викликані пошкодженням клітин.

  • Кеш'ю

Ці горіхи є чудовим джерелом міді - мінералу, який не тільки допомагає виробляти енергію, але й життєво необхідний для підтримання сполучних тканин, у тому числі суглобів, в оптимальному стані. Це пов'язано з його впливом на синтез колагену, який сприяє здоров'ю шкіри та еластичності суглобів.

  • Арахіс

Це тип горіхів забезпечує високий вміст білка; корисні жири (мононенасичені та поліненасичені, що можуть допомогти знизити рівень холестерину) та жирні кислоти омега-3, що пов'язані зі зниженням ризику серцево-судинних захворювань, зменшенням запалень та покращенням здоров'я мозку.

Крім того, він має необхідні мінерали (джерело фосфору, калію, магнію і цинку, які відіграють фундаментальну роль у здоров'ї кісток, роботі м'язів, кров'яному тиску й імунній системі) і ніацин (вітамін B3, який допомагає нормальному функціонуванню нервової системи)

  • Фундук

Цей тип горіхів багатий на антиоксиданти, допомагає контролювати вагу і рівень цукру в крові.

У ньому є омега-3 і омега-9 жирні кислоти, такі як олеїнова кислота. У фундуку присутні залізо, кальцій, магній, калій, цинк, селен, вітаміни А, Е, С, В6 і В12. Також фундук має найбільше антиоксидантів – проантоціанідинів. Дослідження показали, що ці речовини допомагають запобігти деяким видам раку.

Важливо: попри корисні властивості горіхів, не варто їх їсти забагато. Наприклад, ядра фундука містять як важко перетравлювані білки, так і алергени.

Фахівці назвали 5 головних критеріїв вибору правильної дієти07.11.24, 07:07

Ігор Тележніков

Здоров'я

    Популярні

    Новини по темі

    Суд продовжив арешт підозрюваному у вбивстві Фаріон

     • 16604 переглядiв