Цитата:
"Метою законопроекту є необхідне законодавче закріплення вже існуючого в країні явища – медичного самоврядування, задля врегулювання питань, пов’язаних з практикою медицини, фармацевтичною практикою та правами медиків", - йдеться у пояснювальній записці.
Деталі
На думку авторів законопроекту, в розвинених країнах Організації лікарського самоврядування здійснюють керування системою охорони здоров’я як рівноправні партнери поряд з уповноваженими державними органами. Відтак, законопроектом №2445-д пропонують адаптувати українське законодавство до світового та європейського у сфері професійної підтримки медичної спільноти.
Пропонується законодавчо закріпити та врегулювати систему, засади, гарантії, принципи професійного самоврядування медичних професій та повноваження органів професійного самоврядування медичних професій в Україні.
Професійне самоврядування надасть кожному представнику медичних професій право управляти діяльністю професії, самостійно виконувати завдання та здійснювати повноваження. Пропонується утворити органи професійного самоврядування у сфері охорони здоров’я зі статусом самоврядних юридичних осіб публічного права.
До повноважень самоврядування медичних професій пропонують віднести:
- Видача свідоцтв на право здійснення медичної практики;
- Забезпечення створення та ведення реєстру.
Доповнення
За даними МОЗ працівники галузі медицини наразі знаходяться "на межі" через низькі зарплати.
На думку заступника міністра внутрішніх справ України Антона Геращенка, в Україні протягом останніх трьох років близько 70 тисяч лікарів та медсестер покинули свою роботу через низьку зарплатню, рівень якої залежить від сплати податків великими підприємствами. У цій же сфері досі діють корупційні схеми.