ukenru
suprun-poradila-yak-rozslabitisya-pislya-viboriv

Супрун порадила, як розслабитися після виборів

 • 12778 переглядiв

КИЇВ. 1 квітня. УНН. Для того, аби зняти нервове напруження, заспокоїтися та розслабитися після важкого тижня та ще й в очікуванні результатів голосування, варто пити чаї, особливо трав’яні, а не алкогольні напої. Так радить в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.

"Після такого напруженого тижня у багатьох людей може виникнути бажання піти з друзями та близькими до бару. Пити з друзями справді корисно для здоров'я. Але при цьому важливо — що саме. Ми радимо пити чаї, у тому числі трав’яні. Вони подбають про ваше втомлене через передвиборчі загострення здоров’я", - написала Супрун.

Трав’яних чаїв є надзвичайно багато. Ось перелік деяких з них із виокремленими корисними властивостями:

- чай з гібіскусом має властивість знижувати тиск та знімати набряки, при цьому він не порушує баланс електролітів; його регулярне споживання знижує загальний рівень холестерину.

- білий чай корисний для здоров’я зубів: він пригнічує амілазу слини, тож вуглеводи їжі не стають простими цукрами — їжею для бактерій зубного нальоту. Він може запобігати вільнорадикальним процесам у корі головного мозку, що особливо актуально для хворих на діабет.

- напій з вербени має заспокійливий ефект, знімає тривожність, покращує травлення, запобігає здуттю та діареї, має антимікробні властивості.

- чай з ромашки також заспокійливий, він сприяє утворенню гамма-аміномасляної кислоти, гальмівного нейромедіатора.

- меліса, багато в чому нагадує ромашку, чай з мелісою має спазмолітичну дію, може допомагати при дитячих кольках, водночас вона зменшує запалення, заспокоює, має потужну антиоксидантну дію.

- зелений чай знижує рівень кортизолу і навіть запобігає деменції, його споживання знижує ризик хвороби Альцгеймера та накопичення вісцерального жиру (росту живота).

- імбирний чай може зупиняти вільнорадикальні процеси, що виникають після тренування чи при запаленні шлунково-кишкового тракту. Імбирний напій зменшує нудоту, в тому числі при токсикозі під час вагітності. Але те, що імбир зігріває чи лікує голосові зв’язки, за словами Супрун, — це міф.

- чай зі звіробою діє не гірше за алкоголь, якщо зважати на зростання рівня нейромедіатору серотоніну. Активна речовина гіперфорін, що міститься у звіробої, впливає на активність генів, що відповідають за утворення серотоніну. Водночас чаї зі звіробою не можна поєднувати з антидепресантами й лікувати депресію самим лише чаєм теж не варто.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Супрун заборонила їсти грейпфрути при прийомі антидепресантів

Як повідомляв УНН, у МОЗ порадили, як позбутися втоми.

Українські Національні Новини

Здоров'я