За інформацією правоохоронців, в результаті неправомірних дій чоловіка територіальній громаді Одеси було завдано майже п’ять мільйонів гривень збитків.
Деталі
Раніше правоохоронці довели, що Олена Сердюк — очільниця підприємства (Укрспецпроект — ред.), яке в 2018 році перемогло у відкритих торгах та займалося реставрацією будинку Руссова, впродовж кількох місяців вносила в документи про виконання робіт неправдиві відомості.
Пізніше виявилося, що інженер технічного нагляду теж знав про фактичний обсяг робіт і, всупереч закону, завіряв сфальсифіковані документи. В результаті Сердюк оголосили підозру у підробленні офіційних документів та привласненні чужого майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, а чоловіку — у підробленні офіційних документів та пособництві в привласненні чужого майна, вчиненому за попередньою змовою в особливо великих розмірах.
Цитата
“Обвинувальний акт відносно керівниці фірми-підрядника був скерований до суду ще в липні. Матеріали справи щодо її пособника пішли на розгляд суду нещодавно. За скоєне йому загрожує до восьми років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років”, — зазначив начальник відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності Слідчого управління ГУНП в Одеській області Олександр Федорчук.
Нагадаємо
За інформацією слідства, компанія “Реставратор-1946”, яка афілійована з бізнесменом-втікачем Русланом Тарпаном, у 2018 році володіла “деякими житловими й нежитловими приміщеннями” у будинку Руссова.
За даними правоохоронців, компанія, в особі директора фірми “Реставратор-1946” Ліни Прийменко, вступила в змову з директором фірми “Укрспецпроект” Оленою Сердюк, директором фірми “Чхоллима” Євгеном Челаком та директором компанії “Арт-проєкт 2010” Андрієм Каратаєм. Правоохоронці вважають їх роботи щодо реставрації незаконними. Ба більше — вони призвели до пошкодження та зміни майже половини історичної будівлі. Окрім цього, “реставратори” добудували будинку непередбачений планами мансардний поверх з вікнами на даху. Йдеться про ремонтні роботи в будинку Руссова за бюджетні кошти.
Історична пам’ятка й досі не працює. Ба більше — питання щодо того, кому належить будинок Руссова — Одесі чи Руслану Тарпану, який наразі оголошений в міжнародний розшук, - залишається відкритим та навряд чи вирішиться у найближчий час.
Тим часом питання корупційних оборудок в Одесі під час реставраційних робіт цікавить вже й народних депутатів.
Такі питання (зокрема корупційні махінації Тарпана — ред.) будуть розглядатися новоствореною Тимчасовою спеціальною комісією у Верховній Раді України.