Деталі
У Держдепі не уточнили імена людей, по відношенню до яких ввели обмеження, відзначивши, що це високопоставлені співробітники сектору юстиції, керівники правоохоронних органів та рядові співробітники, що затримували учасників акцій протесту в Білорусі, а також судді, які виносили вироки відносно протестуючих, прокурори і працівники вищих навчальних закладів.
Блінкен зазначив, що США стурбовані тим, що влада Білорусі продовжує чинити тиск на мирних демонстрантів, активістів та журналістів. Держсекретар підкреслив, що 16 лютого в Білорусі пройшли обшуки в правозахисній організації “Вясна”, Білоруської асоціації журналістів і в незалежних профспілках, а 18 лютого співробітниць польського телеканалу “Белсат” Дарину Чульцову і Катерину Бахвалова засудили до двох років колонії за стрім мітингу в Мінську.
18 лютого про нові санкції через ситуацію в Білорусі також оголосила влада Великої Британії. У новий список санкцій увійшли 27 осіб — це чиновники, співробітники правоохоронних органів і державних ЗМІ.
Зокрема, під санкції Великої Британії потрапили глава Бєлтелерадікомпанії Іван Ейсмонт, генпрокурор Андрій Швед, голова Ради Республіки (верхньої палати парламенту) Наталія Качанова, міністр інформації Ігор Луцький, віцепрем’єр Анатолій Сівак, суддя Олена Живіця, що виносила судові рішення проти протестуючих і журналістів, які висвітлювали демонстрації.
Активи учасників санкційного спику у Великій Британії в разі виявлення підлягають заморожуванню.
Доповнення
Раніше США вже двічі вводили санкції відносно громадян Білорусі та Росії за “підрив демократії” в Білорусі. З урахуванням нових учасників чорного списку США ввели санкції відносно 66 осіб. Велика Британія ввела санкції щодо білоруських чиновників в третій раз. Тепер в санкційному списку 88 посадових осіб та сім білоруських компаній, відзначає TUT.BY.
Євросоюз з жовтня 2020 року наклав санкції відносно 88 осіб через фальсифікації результатів виборів президента Білорусі і жорсткі розгони акцій протесту. Про нові санкції влади ЄС поки не оголошували.