На зустрічі з міністром енергетики Болгарії Теменужкою Петковою він підкреслив, що той факт, що болгарський уряд називає “Турецький потік” “Балканським потоком” і претендує на те, що він є частиною болгарської газової інфраструктури, не змінює суті проекту.
“Я розумію, що існують відмінності в назвах трубопроводу, але, на наш погляд, це не змінює того факту, що Росія використовує його як інструмент. Це одне і те ж. Законодавство про санкції США існує вже кілька років, і оновлення, запропоноване Помпео в липні, має на меті запобігти використанню енергетичних активів для впливу”, — сказав Феннон.
Він зазначив, що США турбує те, як Росія використовує енергію.
“Ми не хочемо санкцій ні для кого, це не наш намір як партнерів та друзів. Наша мета — змінити поведінку учасників ринку, щоб була чесна і прозора торгівля, і це найкраще для диверсифікації поставок, і ми будемо продовжувати працювати в цьому напрямку”, — заявив американський дипломат.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шкодять Україні: США включать “Північний потік-2” і “Турецький потік” в проекти, які підпадають під санкції
Під час переговорів з міністром Петковою він обговорив питання побудови газового сполучення з Грецією, що, на думку США, є “дуже важливим проектом”. Також було обговорено диверсифікацію ядерного палива та нові ядерні технології.
“Болгарія повинна бачити ці можливості”, — додав Феннон.
За словами міністра закордонних справ Болгарії Катерини Захарієвої, санкції країні не загрожують, оскільки вона діє за всіма європейськими правилами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Угорщина ухвалила рішення про будівництво продовження “Турецького потоку”
Як повідомляв УНН, Україна цього року транспортувала на 45% менше газу, ніж у 2019 році у зв’язку з будівництвом “Турецького потоку”, було втрачено близько 15 млрд кубометрів газу-транзиту.