“Розслідування по „Приватбанку“ може просто зависнути в повітрі. Бо у кінцевому випадку ризикують тим, що вийдуть на своїх. Так, будуть робити вигляд що ЗУ подають, ТСК створюють — але радикального розслідування не буде. Бо цього нікому не треба. Там замішано багато людей, і там багато факторів, які стосуються і держбюджету.
Тому це болюче питання (розслідування схем виведення коштів з „Привату“, — ред.) яке будуть всіляко гальмувати”, — сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Апеляцію ПриватБанку на рішення про 350 млн доларів для Суркісів розглянуть 22 жовтня
Експерт навіть не виключає, що історія з розслідуванням може ніколи й не завершитися.
“...там замішані люди, які тоді були і зараз і є при владі”, — пояснює Охріменко.
Разом з тим, прогнозує, що виплачувати гроші “Привату” колишнім акціонерам не будуть.
“Думаю, що не виплатят. Може так бути”, — сказав він, наголосивши на тому, що сама справа “Привату” досить заполітизована.
Він також додав, що є звіт міжнародної аудиторської компанії Kroll, який вказує на збитки, завдані банку. Проте його не рухають, бо є “мовчазна на те згода”.
Нагадаємо, 2 вересня Печерський райсуд Києва під головуванням Сергія Вовка задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до ПриватБанку на 350 млн доларів. А 8 вересня ВС призупинив виконання цієї постанови.
У Верховній Раді тим часом заявили, що хочуть розібратися із походженням коштів на офшорах Суркіса. Для цього вирішують питання про створення ТСК.
Відзначимо, що під сумнів легальність походження коштів на рахунках офшорних компаній (Sofinam Investments, Lumil Investments, Berlini Commercial, Camerin Investments, Sunnex Investments, Tamplemon Investments — ред.) сім’ї Суркісів поставили американські аудитори.
Так, у звіті Kroll йдеться про виведення з ПриватБанку за участю цих офшорів 150 млн грн. І ще вказується, що відбувалося це через схему послідовних кредитів, а потім депозитів, відсоткові ставки на які становили неіснуючі ні в одному банку — в п’ять разів завищені — відсотки.
Зазначений аудит американської компанії, як пояснили у НБУ, охопив 10 років діяльності ПриватБанку.