Цитата
“НАБУ вкотре закликає Генпрокурора змінити старшого групи прокурорів, що здійснюють процесуальний нагляд у справі „Роттердам+“ і, відтак, забезпечити ефективне розслідування однієї із найбільших корупційних схем в історії України”, — йдеться в повідомленні.
Деталі
Повідомляється, що належність доводів НАБУ про недопустимість обраного способу процесуальної поведінки старшого групи прокурорів підтримано в.о. Керівника САП Максимом Грищуком, який 25 січня відновив розслідування у справі.
“Однак, змінити старшого групи прокурорів може наразі лише керівництво Офісу Генерального прокурора, яке уникає постановлення рішення з цього приводу і не надає власної незалежної оцінки діям і рішенням згаданого прокурора, тим самим унеможливлюючи проведення подальшого неупередженого розслідування”, — зазначається в повідомленні.
Додамо, що наразі старший групи прокурорів у справі є Віталій Пономаренко.
Додамо
Спеціалізована антикорупційна прокуратура поновила розслідування справи про формулу “Роттердам+”.
Проте прокурор САП Пономаренко вдруге закрив справу “Роттердам+”.
25 січня Вищий антикорупційний суд відмовив у відводі прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталія Пономаренка від справи “Роттердам+”, який вже двічі її закривав.
Нагадаємо, за даними НАБУ, обсяг доказів у справі про формулу “Роттердам+” достатній для завершення досудового розслідування та направлення справи у суд.
Як раніше повідомляв УНН, 28 серпня 2020 року САП повідомила про закриття справи “Роттердам+” у частині щодо підозрюваних через відсутність достовірних і вичерпних доказів завдання збитку. Також повідомлялося, що розслідування за підозрою службових осіб НКРЕКП та представників групи компаній у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки для громадських і державних інтересів, — на завершальній стадії.
Проте Вищий антикорупційний суд відновив кримінальне провадження у справі про формулу “Роттердам+”.