Деталі
За словами представників, 31 серпня минулого року суд вказав, що до будь-яких позовів, що подаються, зокрема щодо питання відшкодування шкоди, буде застосовуватися матеріальне цивільне право України.
“Це означає, що ми не можемо мати справу з законодавством Нідерландів, але спочатку нам потрібно зрозуміти українське законодавство, щоб побачити, чи можна подавати будь-які претензії і який може бути обсяг таких файлів. З цієї причини консиліум родичів відразу після 31 серпня почав консультації з міжнародною юридичною фірмою в Україні, щоб дізнатися, чи може ця українська юридична фірма скласти юридичний висновок у співпраці з українським професором цивільного права”, — сказала представник родичів.
За її словами, пошук відповідного в даному випадку експерта в Україні зайняв досить тривалий час. В результаті такої експерт був знайдений, і, стосовно відповідного питання, він надав юристам свій висновок перед Різдвом — українською мовою. Переклад став доступний тільки в січні 2021 року.
“Ця думка описує українську правову систему. Доведеться оцінити це і подивитися, чи можна подати відповідні позови в цьому кримінальному провадженні... Наступні кілька тижнів консиліум родичів буде працювати з професором української юридичної фірми і деталізувати і уточнювати цю думку. Після цього ми зможемо, проконсультувавшись з родичами, давати їм поради щодо можливості подачі позовів в рамках даного кримінального провадження. Якщо ця рада призведе до подачі позову, консиліум у справах родичів зможе зробити це не пізніше 15 квітня 2021 року”, — додала юрист.
Катастрофа MH17 і суд
17 липня 2014 року на сході України був збитий літак Boeing 777 компанії Malaysia Airlines рейсу MH17.
У 2018 році, 24 травня, Спільна слідча група з розслідування катастрофи рейса MH17 визначила, що літак був збитий самохідною установкою “Бук”, що належить 53-й бригаді з міста Курська в Російській Федерації.
У червні 2019-го слідчі назвали імена чотирьох підозрюваних в причетності до катастрофи MH17.
Процес у справі MH17 в окружному суді Гааги розпочався 9 березня.
Судовий процес стосується перших чотирьох обвинувачених в збиванні літака рейсу MH17 — трьох громадян Росії і одного — України. Це — Ігор Гіркін (Стрєлков), Сергій Дубинський, Олег Пулатов і Леонід Харченко.
Сьогодні, 1 лютого, суд продовжив слухання.
Очікується, що слухання справи по суті стартує 7 червня 2021 року.