"У червні 2019 року Об'єднана слідча група JIT оголосила, що розслідування триває і як і раніше буде зосереджене на екіпажі ЗРК "БУК" та інших осіб, залучених до розгортання цієї зброї. У зв'язку з ознаками тісних зв'язків між керівництвом "ДНР" і російськими чиновниками, виникають питання про їхню причетність до розгортання ЗРК "БУК", з якого 17 липня 2014 року було збито авіалайнер рейсу MH17. Згідно з раніше зробленим висновком слідчої групи JIT, даний ЗРК "БУК" прибув з 53-ї зенітної ракетної бригади, підрозділу російських збройних сил в Курську, Російська Федерація. JIT шукає свідків, які можуть надати додаткову інформацію про те, хто надав наказ про розгортання цього ЗРК "БУК", - йдеться у повідомленні.
Слідчі відзначили, що після попереднього звернення до свідків у червні 2019 року їм стало зрозуміло, що керівництво так званої "Донецької Народної Республіки" підтримувало зв'язок з представниками російської влади з питання військової підтримки на сході України.
"На підставі подальшого розслідування, в тому числі свідків колишніх членів "ДНР", можна зробити висновок, що вплив Росії не обмежувався військовою підтримкою. Це також може стати зрозумілим із записів розмов лідерів "ДНР" з високопоставленими російськими чиновниками", - йдеться в заяві.
Нагадаємо, заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль на брифінгу за підсумками рішення Міжнародного суду ООН щодо юрисдикції у справі "Україна проти Росії" повідомила, що рішення суду є дуже важливим для справи про збиття малазійського Boeing рейсу MH17 над Донбасом в липні 2014 року.
Нагадаємо, 17 липня 2014 року на сході України був збитий літак Boeing 777 компанії Malaysia Airlines рейсу MH17.
В авіакатастрофі загинули всі 298 осіб, які знаходилися на борту. Літак виконував рейс "Амстердам - Куала-Лумпур". Більшість загиблих - 196 осіб - були громадянами Нідерландів.
Відразу після трагедії, відповідно до укладених міжнародних угод між Україною, Австралією, Бельгією, Нідерландами і Малайзією, була створена Міжнародна спільна слідча група (JIT) з питань розслідування причин катастрофи.
У минулому році, 24 травня, Спільна слідча група з розслідування катастрофи рейсу MH17 визначила, що літак був збитий самохідною установкою "Бук", що належить 53-й бригаді з міста Курськ в Російській Федерації.
У червні цього року слідчі назвали імена чотирьох підозрюваних в причетності до катастрофи MH17. СБУ оголосила про підозру чотирьом фігурантам справи за фактом збивання літака Boeing 777 рейсу MH17.
Судовий розгляд у справі про катастрофу MH17 відбудеться 9 березня 2020 року в суді в Гаазі.