Прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів про досягнення в реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні за 2023 рік, пише УНН.
Безбар’єрність сьогодні - це нагальна необхідність для мільйонів українців. Спільно з першою леді України Оленою Зеленською та головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком провели підсумкове засідання Ради безбар’єрності.
Деталі
За його словами, в цьому році Уряду вдалося втілити низку проєктів щодо безбар'єрного простору.
Мінцифри запровадило європейські стандарти цифрових комунікацій державних органів, які тепер реалізуються на практиці в усіх державних цифрових сервісах;
Мінекономіки започаткувало програму компенсацій роботодавцям, які облаштували робоче місце для фахівця з інвалідністю.
Безбар’єрність під час проходження ВЛК.
Електронна черга, цифровізація документів.
Виділили кошти на заходи зі створення безбар’єрного середовища.
Мінвідновлення оновлює державні будівельні норми з урахуванням вимог безбар’єрності. Цього року прийнято норми для лікарень, сховищ і укриттів, вимоги до тимчасових споруд.
МОЗ продовжує системно, крок за кроком, запроваджувати активну доказову реабілітацію.
"Вдячний всім за продуктивну працю. Не зупиняємося на досягнутому. Посилюємо взаємодію з органами місцевого самоврядування, адже саме від них залежить кінцевий результат", - додав Шмигаль.
Нагадаємо
У квітні Уряд визначив план зі створення безбар’єрного простору в Україні. Він залучає в роботу 20 міністерств, які повинні забезпечити людям з інвалідністю та слабозахищеним верствам населення вільний доступ до освіти, працевлаштування, пересування та решті важливих сфер життя.