Цитата
«Україна очікує на отримання позитивної оцінки виконання семи рекомендацій в межах великого Пакету розширення 2023 року та рекомендацію Європейської Комісії для держав-членів розпочати переговорний процес щодо вступу в ЄС. З моменту отримання рекомендацій, попри триваючу повномасштабну війну, нам вдалось здійснити надзвичайно масивний обсяг робіт», - сказала Стефанішина.
Деталі
За її словами, парламентом та урядом було ухвалено низку ключових рішень, зокрема щодо посилення боротьби з корупцією, антиолігархічних заходів, забезпечення відповідності національного законодавства щодо боротьби з відмиванням грошей стандартам FATF, забезпечення прав національних меншин та інші.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розповів про прогрес України у виконанні семи рекомендацій ЄС: Кулеба поговорив із Боррелем
«Ми задоволені результатом, він не дає приводу для сумнівів у наших досягненнях. І він однозначно буде відображений у межах Пакету розширення», - зазначила Стефанішина.
Вона додала, що Україна водночас очікує отримати і низку рекомендацій щодо подальших кроків у сфері реформ на наступний, 2024 рік. Перебуваючи в статусі країни-кандидата, Україна отримуватиме відповідні рекомендації щороку.
«Після публікації Пакету розширення Єврокомісії, прийняття рішення про відкриття переговорів про вступ лягає на плечі держав-членів. Україна вже розпочала адвокаційну роботу з кожною зі столиць щодо необхідності такого рішення, як для України, так і для самого Європейського Союзу. На сьогодні можу з упевненістю сказати, що серед держав ЄС немає жодної, яка була б налаштована скептично щодо євроінтеграційних прагнень України», - розповіла Стефанішина.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єврокомісія 8 листопада планує позитивно оцінити прогрес України у поданні заявки на членство в ЄС – ЗМІ