За його словами, Белград піддався “сильному і незаслуженому” тиску з боку Брюсселя — керівництво Євросоюзу настійно рекомендувало відмовитися від участі в спільних з Росією і Білоруссю маневрах. “Нас просили, ставлячи на кін наше європейське майбутнє ... відмовитися від запланованих військових навчань з Білоруссю”, — сказав Вулін. В результаті нейтральна держава Сербія заморожує всі військові навчання з будь-якими країнами на шість місяців.
Як зазначає видання, Сербія і Білорусь зберігають хороші двосторонні відносини. Президент Білорусі Олександр Лукашенко відвідав Белград з візитом в грудні 2019 року. У той же час Белград прагне увійти до складу ЄС і підтримав європейську критику щодо минулих в серпні білоруських президентських виборів, не визнаючи їх ні чесними, ні вільними. Прибуття сербських військових в Білорусь планувалося на 10-15 вересня. Військові навчання “Слов’янське братство” проводяться щорічно, в 2019 році вони проходили в Сербії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МЗС Сербії про вибачення Захарової через свій пост у Facebook: інцидент вичерпано
Масові акції протесту в Білорусі, що почалися після президентських виборів 9 серпня, на яких, за версією ЦВК, переміг Лукашенко з результатом в 80% голосів, тривають вже другий місяць. У перші дні було затримано близько 7 тисяч осіб, чотири людини загинули.
Також 6 вересня стало відомо, що від участі у військових навчаннях “Кавказ-2020”, що плануються у вересні на півдні Росії, відмовився Азербайджан. Ще раніше це зробила Індія, так що тепер в них візьмуть участь військові тільки чотирьох країн: Білорусі, М’янми, Ірану і Пакистану.
Очільник МЗС України Дмитро Кулеба раніше заявив, що Київ уважно стежить за розвитком подій навколо російських навчань “Кавказ-2020”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лукашенко: Білорусь вступить у війну, якщо Захід вчинить агресію проти РФ