“Сьогодні, як багатьом відомо, я перебуваю в дорозі разом із друзями, їжджу Кримом, відвідую в різних районах друзів, вітаю з майбутнім Днем прапора (26 червня — День кримськотатарського прапора). У цей час мені зателефонувала дружина і сказала, що до нас додому знову приїхали співробітники органів. Пізніше співробітниця сімферопольської районної прокуратури, подзвонила все-таки мені та повідомила, що вони хочуть вручити мені застереження, але оскільки я перебуваю далеко, я домовився з ними, щоб вони надіслали мені його електронною поштою”, — розповів Наріман Джелял.
За його словами, він уже ознайомився з документом, і це “Застереження про неприпустимість порушення законів Російської Федерації про екстремізм” — схоже на багато попередніх, яке йому вручали напередодні 18 травня — Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Так, у тексті постанови зазначено, що, нібито за інформацією прокуратури, Джелял є організатором масових акцій, приурочених до Дня кримськотатарського прапора, в яких він має намір використовувати екстремістську символіку.
“У будь-яких заходах, у яких я беру участь, я не використовував і ніколи не використовую будь-яку екстремістську символіку. Мій улюблений кримськотатарський прапор ніде в світі не є екстремістською символікою”, — підкреслив Джелял.
Нагадаємо, напередодні 18 травня — Дня пам’яті жертв депортації кримських татар — повідомлялося, що російські силовики в Криму вручали кримськотатарським активістам “застереження про неприпустимість порушення закону”.
26 червня кримські татари відзначають День національного прапора. Датою святкування був обраний перший день другого Курултаю кримськотатарського народу, що пройшов 26-27 червня в Сімферополі в 1991 році.
Прапор кримських татар є полотном небесного кольору із зображеним на ньому знаком — тамга — золотого кольору.
Нагадаємо, в анексованому Криму активісти міжнародного громадського руху #LiberateCrimea провели акцію “Тільки деоккупація припинить репресії щодо кримських татар”.