Міністерство соціальної політики працює над реформуванням системи соціального страхування. Групи інвалідності залишаються, всі виплати для осіб з інвалідністю зберігаються, передає УНН.
Деталі
Ми плануємо забезпечити швидку, зручну і комплексну підтримку людині, яка отримала травму або зіштовхнулась з важкою хворобою
Реформа соціального страхування не торкатиметься груп інвалідності чи питання встановлення інвалідності. Адже встановлення інвалідності залишається на боці медичної системи.
Перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак у ефірі телемарафону наголосила, що всі люди, які мають встановлену інвалідність, будуть отримувати всі ті виплати і пенсії, які мають сьогодні за чинним законодавством. А зміни після ухвалення законопроєкту будуть стосуватися тих людей, які через травмування, професійне чи загальне захворювання втратили можливості працювати, починаючи з січня 2026 року.
Також, Дарія зазначила, що максимальний розмір щомісячної страхової виплати (у разі нещасного випадку на виробництві) збільшиться до 5-ти мінімальних заробітних плат – 40 тис. грн, наразі максимальний розмір виплати – 32 тис. грн.
Лікарняний оплачуватиметься до 14 місяців, адже важкі травми чи захворюваннях можуть потребувати більшого часу для лікування та відновлення людини.
Для людей, які не можуть швидко повернутись до роботи після завершення реабілітації, допомога Державного центру зайнятості по працевлаштуванню та виплаті допомоги по безробіттю буде продовжуватись до моменту працевлаштування.
Нагадаємо
Раніше УНН писав, що Кабмін підтримав законопроєкт про реформування системи соціального страхування з 2025 року. Нова система передбачає комплексну підтримку людей з травмами та хворобами без обов'язкового статусу інвалідності.