Голосування в РНБО
“Щодо запитання по РНБО, є два варіанти засідань, перше — коли збирається РНБО і проходить обговорення, інше — шляхом письмового опитування. Дане рішення приймалось шляхом письмового опитування. Додаткової інформації від представників спеціальних служб не було в тому пакеті документів, який був наданий на ознайомлення мені, і, на жаль, інформації від голови СБУ я також не чув”, — заявив голова ВРУ.
Позиція щодо санкцій
“Якщо ми говоримо про тероризм і якщо ці люди знаходяться на території нашої держави, якщо є інформація, що вони допомагають якось "Л/ДНР“ або країні-агресору, то тут повинна бути термінова інформація на Генпрокурора, подання, підозра, і в рамках діючого законодавства український суд повинен, в рамках верховенства права, прийняти рішення щодо того — є або нема”, — вважає очільник парламенту.
Ситуація з каналами
Президент Володимир Зеленський 2 лютого запровадив персональні санкції проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Санкції діятимуть 5 років. Також санкції накладені на низку підприємств медіахолдингу “Новини”, куди також входять телеканали “ZIK” і “NewsOne”, 112-канал. Під санкції потрапили: “Нові комунікації” — ZIK, “НОВИНИ 24 ГОДИНИ” — “ПАРТНЕР ТВ”, “ЛІДЕР ТВ”, “ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ “112-ТВ”, “ТВ ВИБІР” — 112 канал, “НОВИЙ ФОРМАТ ТВ” — засновник Тарас Козак, “АРІАДНА ТВ” — власник Тарас Козак.
3 лютого Зеленський вперше прокоментував введені ним санкції проти телеканалів “ZIK”, “NEWSONE” та “112”, заявивши, що Україна “рішуче підтримує свободу слова”, а застосовані обмеження — “важке рішення”.
Погляд у минуле
Під час відвідування Рівного у 2019 році, Гарант Конституції обіцяв не закривати телеканали та не утискати свободу слова в державі.
"Я дуже поважаю кожен канал, і канал News One. Я ніколи не закривав в своєму житті жодного каналу. Я особисто за свободу слова, і ви це прекрасно знаєте. Я ніколи в своєму житті не буду закривати жодні канали, не маю права, не маю повноважень", - заявив тоді Зеленський.