Цитата
“Пропонується підняти відповідальність за порушення правил техногенної безпеки — штраф підняти з 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів громадян — 1700 грн. Це потрібно не для того, щоб влаштовувати терор, а для того, щоб звертати увагу всіх, що треба виконувати правила пожежної безпеки”, — сказав під час представлення законопроекту заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.
Деталі
За словами заступника голови МВС, наразі в законодавстві існує дуже багато проблем у частині притягнення до відповідальності осіб, які не хочуть виконувати приписи пожежних інспекторів. Діє максимальний штраф — 109 грн.
“За два роки 30 тисяч випадків було недопуску інспекторів пожежної служби на об’єкти”, — додав Геращенко.
У пояснювальній записці законопроекту № 4157 зазначається, що документ передбачає встановити мінімальний штраф за адміністративні правопорушення, передбачені статтями 175 та 1888 Кодексу України про адміністративні правопорушення у розмірі 510 грн, а максимальний — 8500 грн, що, своєю чергою, становить 5,7% та 95,4% показника середньої заробітної плати, установленого в серпні 2019 року (8909 грн) відповідно (похибка до 5 %).
Що було раніше
21 січня у Харкові у двоповерховому житловому будинку, переобладнаному під будинок для літніх людей, виникла пожежа на другому поверсі. Загинуло 16 людей.
Була названа попередня причина займання — необережне поводження з електронагрівальними приладами. Однак, згодом версій побільшало до трьох.
Після трагедії уряд утворив комісію для з’ясування причин пожежі.
Окрім того, трагедії з пожежами не оминули Одещину. У червні 2019 року в Одеському обласному медичному центрі психіатричного здоров’я загинуло 8 громадян, у серпні 9 людей загинули при пожежі в готелі “Токіо Стар”, та у грудні — 16 загиблих в Одеському економічному коледжі.