Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про відповідальність за ухилення від мобілізації. Зараз схвалена урядова версія, яка має багато жорстоких норм, які будуть змінені комітетом до другого читання. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк, передає УНН.
Деталі
"Парламент проголосував за основу (перше читання) №10379 законопроєкт про внесення змін в Кримінальний кодекс та кодекс про адміністративне правопорушення за порушення по мобілізації", - повідомив Железняк.
Він зазначив, що таке рішення підтримали 258 народних депутати.
Железняк уточнив, що законопроєкт ухвалено у першому читанні, а не в цілому.
"По факту схвалена зараз урядова версія з усіма нормами. Вона має багато проблем. І жорстких норм. Тому всі обіцяні зміни мають тоді зайти поправками до другого читання на Комітеті", - додав Железняк.
Доповнення
Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту прийняти законопроєкт про відповідальність за ухилення від мобілізації, але у новій редакції. Зокрема, комітет пропонує в рази зменшити штрафи за ухилення від мобілізації та прибрати норму, яка передбачала покарання до 5 років за гратами за відмову від проходження медичного огляду.
Наприкінці грудня Кабмін вніс законопроєкт, який передбачає збільшити штрафи за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, а також мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
Зокрема, за порушення законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію пропонується встановити штраф у розмірі від 34 000 – 85 000 гривень.
В особливий період період пропонується встановити штрафи на рівні від 153 000 – 204 000 гривень. Також законопроект пропонує затримувати до трьох діб людей за порушення законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, правила військового обліку, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
Також за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації (у тому числі відмову від проходження медичного огляду), на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період пропонується карати позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.