Цитата
“На наступному пленарному тижні або через тиждень, залежно від того, коли він буде підготовлений комітетом до розгляду, ми зможемо побачити законопроект в залі”, — сказав він.
Деталі
За словами Дмитра Разумкова, такий закон допоможе унормувати публічні відносини між чиновниками і представниками великого бізнесу.
Він відзначив, що підтримує ідею декларування чиновниками своїх зустрічей із представниками великого бізнесу. Разом із тим Голова Парламенту переконаний, що формувати реєстр олігархів має не РНБО, а спеціальний державний орган.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Раді зареєстрували вже четвертий законопроект про олігархів
“Закон прописаний на 10 років. Сьогодні ми маємо одного Президента і розуміємо, як він буде діяти. Але після його каденції потрібно мати запобіжники, які не дозволять використовувати цей механізм не на користь держави”, — сказав Дмитро Разумков.
Додамо
Водночас він підкреслив необхідність створення в Україні законодавства про лобіювання. “Мені здається, що повинен бути закон про лобіювання. Не в тому негативному розумінні, яке є зараз в суспільстві. А в тому варіанті, який ми можемо бачити в США, в Європі, де лобісти відстоюють інтереси бізнесу, не порушуючи закон, вони декларують свої статки, свої контакти. Це допоможе вивести в публічну площину те негативне, що поки присутнє в українській політиці”, — пояснив Голова Верховної Ради.
Він також додав, що підготовка відповідної законодавчої ініціативи є питанням недалекої перспективи. “Ми будемо займатися цим законопроектом. І незабаром він з’явиться в стінах Верховної Ради України”, — зазначив Дмитро Разумков.
Контекст
2 червня у Верховній Раді зареєстрували президентський законопроект № 5599 про олігархів.
3 червня у ВР оприлюднили текст президентського законопроекту № 5599 про олігархів.
Президент Володимир Зеленський, коментуючи ініційований ним законопроект про деолігархізацію, заявив, що у випадку не підтримання парламентарями закону, шукатиме підтримку в суспільства шляхом референдуму.
Заступниця голови фракції “Слуга народу” у парламенті Євгенія Кравчук заявила, що окрім законопроекту про деолігархізацію буде ще запропоновано щонайменше 7 додаткових законопроектів через те, що в Україні недостатнє законодавче поле, яке регулює діяльність олігархів.
Як зазначав раніше секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, наразі до категорії олігархів можна внести 13 осіб.