Так, Президент пропонує, зокрема, в абзаці двадцять четвертому пункту 46 Положення слова “З введенням воєнного стану для осіб молодшого і старшого офіцерського складу, які проходять військову службу, встановлюються такі строки вислуги” замінити словами “З оголошенням стану війни для осіб молодшого і старшого офіцерського складу, які проходять військову службу, до дня і часу припинення стану війни встановлюються такі строки вислуги”.
Крім того, пропонується доповнити Положення пунктом 263 такого змісту:
"У разі введення воєнного стану та утворення військових адміністрацій населених пунктів, районних, обласних військових адміністрацій для формування військових адміністрацій до них відряджаються військовослужбовці з метою виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі без виключення зі списків особового складу. Заміщення посад військовослужбовцями здійснюється згідно з переліком посад у військових адміністраціях населених пунктів, які підлягають заміщенню військовослужбовцями військових формувань, особами рядового і начальницького складу правоохоронних органів, та переліком посад, що можуть бути заміщені військовослужбовцями військових формувань, особами рядового і начальницького складу правоохоронних органів у районній, обласній військовій адміністрації, затвердженими Президентом України за поданням начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України.
Відрядження військовослужбовців до військових адміністрацій із залишенням на військовій службі та їх відкликання здійснюється наказами по особовому складу начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України.
Про призначення військовослужбовців, відряджених на посади у військові адміністрації, відповідні військові адміністрації письмово повідомляють Генеральний штаб Збройних Сил України.
За погодженням з Генеральним штабом Збройних Сил України відряджені військовослужбовці звільняються з посад у військових адміністраціях та направляються у розпорядження Генерального штабу Збройних Сил України в разі:
припинення або скасування воєнного стану;
завершення виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки;
невиконання військовослужбовцем обов’язків за займаною посадою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У штабі ООС розповіли, як і де голосуватимуть військові на Донбасі
У разі потреби начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України може відкликати з військової адміністрації відряджених військовослужбовців, повідомивши про таке відкликання начальника військової адміністрації з наданням відповідної заміни.
Після повернення в розпорядження Генерального штабу Збройних Сил України військовослужбовці продовжують проходити військову службу або звільняються з військової служби в установленому порядку".
Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський ініціював законодавче закріплення створення спецдільниць для голосування в місцях тимчасової дислокації військових частин.