Цитата
“Наразі службову особу, відповідальну за техногенний та протипожежний стан Обласної інфекційної клінічної лікарні, затримано в порядку ст. 208 КПК України. Також у ході слідства буде надано оцінку діяльності органів уповноважених на здійснення контролю у сфері безпеки виробництва”, — повідомили правоохоронці.
Деталі
У ході досудового розслідування, оглядів місця події, обшуків, правоохоронці встановили факти порушень у діяльності цього медичного закладу вимог законодавства України про пожежну безпеку та про об’єкти з підвищеною небезпекою.
Повідомляється також, що слідством відпрацьовується ряд версій виникнення загорання, зокрема використання медичного обладнання без наявності відповідних дозволів, з порушенням встановлених правил, що призвело до витоку кисню через систему штучної вентиляції легень з подальшим його критичним накопиченням у приміщенні палати та вибухом з виникненням пожежі.
Хронологія подій
За даними ДСНС, 3 лютого о 23:25 у місті Запоріжжя по Гвардійському бульвару, 142, на території 2-ї інфекційної лікарні на першому поверсі п’ятиповерхової будівлі лікувального корпусу виникла пожежа.
Як уточнила Генпрокурор Ірина Венедіктова, загинули троє пацієнток під апаратами ШВЛ у COVID-відділенні та лікар. Щодо пожежі в реанімації Запорізької обласної інфекційної лікарні розпочато провадження.
Також міністр охорони здоров’я Максим Степанов вилетів у Запоріжжя з метою встановлення обставин пожежі в інфекційній лікарні.
Версії пожежі
У МОЗ додали, що, за інформацією від керівництва екстреної медичної допомоги, був локальний вибух. Загоряння виникло у реанімації, де одразу загинула лікарка та 3 пацієнти. Далі пожежа розповсюдилася будівлею. Кисень в лікарні був централізований. За попередньою інформацією, балонів не було.
За даними місцевої влади, попередня причина трагедії - витік кисню.
Реакція влади
В Запорізькій області 5 лютого оголошено Днем жалоби в пам’ять про трьох пацієнтів та лікаря, які трагічно загинули під час пожежі в обласній інфекційній лікарні.
Історичний досвід
Це не перший інцидент з вибухом кисню у лікарнях України.
У листопаді у місті Винники, що під Львовом, стався вибух під час заправки киснем медтехніки у лікарні, де лікуються хворі на коронавірусну інфекцію. Паціентів тоді евакуювували.
А в 2010 році сталася трагедія у Луганську. У реанімаційному відділенні на четвертому поверсі лікарні вибухнув балон з киснем. Тоді від вибуху у лікарні загинуло 16 осіб, серед яких 4 медпрацівники.