“Реакція ПЦУ була дуже м’якою і навіть невиправдано м’якою. Вона мала бути більш чіткою і гострішою, і через оцю розпливчатість, неточність у нас і виникають конфлікти”, — зазначив Горєвой.
За його словами, оскільки Філарет вважав, що патріарший титул дозволить йому керувати церквою, і через те, що не було конкретно і дуже чітко визначено його функцій у ПЦУ, стався нинішній конфлікт. У той же час Синод ПЦУ і надалі продовжує практику “загальних формулювань” відмови від чітких і точних характеристик, що створює підґрунтя для подальших конфліктів.
При цьому він додав, що для ПЦУ дуже важливо лишити в своєму складі патріарха Філарета, щоб той залишив цей світ у статусі канонічного єпископа, і керівництво Церкви продовжує наполягати на його приналежності до автокефальної помісної церкви, однак сам Філарет цього не хоче.
“А Філарет пре як танк, і йому байдуже на думки інших”, — на голосив релігіє знавець.
Нагадаємо, Синод Православної церкви України констатував втрату прав Філаретом з управління єпархією, але залишив його в її складі.
“Відновлений” Філаретом Київський патріархат створює власний керівний орган, синод, з п’яти єпископів, яких напередодні Православна церква України відлучила від священнослужіння.