Зазначається, що у режимі відеоконференції сторони обговорили:
▪️ забезпечення пересування громадян України через КПВВ;
▪️ обмін взаємно утримуваними особами;
▪️ опрацювання заходів у сфері пошуку осіб, зниклих безвісти;
▪️ черговий етап обговорення "Плану спільних кроків", запропонованого українською стороною.
Вказується, що одним з принципових питань роботи гуманітарної підгрупи залишається визначення точок розвороту автобусів-човників, які мають перевозити людей через лінію розмежування у районі КПВВ "Щастя".
Українська сторона звернулась із проханням до координатора ОБСЄ у гуманітарній групі посла Тоні Фріша сприяти визначенню точок розвертання за допомогою кординатора підгрупи з безпеки, глави місії СММ ОБСЄ посла Халіта Чевіка.
"Щодо обміну взаємно утриманими особами. Керівник гуманітарної підгрупи народний депутат України Галина Третьякова в черговий раз запропонувала російській стороні розблокувати процес обміну, ОБСЄ - підтримати розблокування. Під час засідання політичної підгрупи її координатор Посол П'єр Морель представив свій аналіз пропозицій української та російської сторони щодо подальших кроків щодо вирішення конфлікту (український "План спільних кроків" та зауваження російської сторони)", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що українська делегація виступила з пропозицією до Мореля розробити єдиний проект документу, до якого б увійшли пропозиції обох сторін та модератора від ОБСЄ.
"Питання, які обговорювалися сьогодні, стануть предметом подальшого розгляду під час загального засідання ТКГ 21 січня", - резюмували в українській делегації.
Як повідомлялося раніше в УНН, ТКГ призначила наступне засідання на 21 січня.
Нагадаємо, вчора, 18 січня, за підсумками засідання у ТКГ погоджено відновлення газопостачання Мар'їнки.
Також нещодавно глава української делегації Леонід Кравчук відреагував на заяви в ОРДЛО про "повернення" Україні утримуваних осіб.