Уряд ухвалив постанову, що дає старт запровадженню фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб під час переходу від військової служби до цивільного життя. Планується, що перші фахівці розпочнуть роботу восени. Про це УНН повідомляє із посиланням на міністерство у справах ветеранів.
Як повідомляється, постанова визначає, зокрема, вимоги до кандидатів, організацію їхньої професійної підготовки, умови роботи та інші критерії.
Невдовзі буде оголошено початок прийому заяв від кандидатів на ці посади.
Плануємо, що перші фахівці із супроводу стануть до роботи вже восени. Кожен такий фахівець застосовуватиме індивідуальний підхід. У середньому опрацьовуватиме до 35 кейсів
Фахівець буде опікуватись:
- ветеранами війни;
- особами, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
- постраждалими учасниками Революції Гідності;
- членами сім’ї такої категорії осіб;
- членами сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;
- членами сім’ї загиблого (померлого) Захисника і загиблої (померлої) Захисниці України;
- демобілізованими.
За словами Олександра Порхуна, фахівець із супроводу - перша особа, яка зустрічає ветерана та ветеранку після повернення в громаду. Забезпечує інформаційний супровід та підтримку, консультує щодо отримання статусів, пільг, послуг, житла, проходження реабілітації, працевлаштування, започаткування власної справи, надає юридичну допомогу.
Доповнення
Стати фахівцем із супроводу ветеранів може громадянин України або громадянин України, який має статус ветерана, та має рівень освіти не нижче бакалавра за галузями знань: Освіта/Педагогіка, Соціальні та поведінкові науки, Право, Охорона здоров’я, Соціальна робота, Публічне управління та адміністрування.
Кандидати на посаду подають заяву в електронній формі через платформу е-Ветеран.