“Ми винесемо на порядок дений всі варіанти і в слушний час приймемо рішення”, — сказав міністр. “Росія, взявши участь в розслідуванні (інциденту з Навальний), може внести вклад в те, щоб таке рішення (про припинення будівництва „Північного потоку-2“) не було прийнято”, — стверджував Маас.
“Не можна говорити про те, що раз санкції не діють, то і не потрібно ніякі вводити. Іноді слід вжити заходів, тим самим сказавши, що ми не хочемо жити в світі без правил”, — вважає глава МЗС ФРН.
Розмови про припинення реалізації “Північного потоку-2” почалися в ФРН після госпіталізації Навального. Зупинки проекту в категоричній формі вимагали лідери партії “Союз-90”/“Зелені“. У ліберальній Вільній демократичній партії пропонували ввести тимчасовий мораторій на будівництво, поки не будуть з’ясовані всі питання. Того ж зажадав кандидат на пост голови Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц. Ліва партія виступає проти.
В уряді Німеччини досі пропонували не пов’язувати один з одним справу Навального і будівництво газопроводу, і лише після того як військові токсикологи ФРН повідомили, що Навальний був отруєний речовиною групи “Новачок”, тон дещо змінився. Маас раніше висловив надію на те, що “Росія... не змусить (Німеччину) змінити позицію”. Це трактувалося ЗМІ і спостерігачами як загроза зупинити проект. За даними представника Ангели Меркель, канцлерка “приєдналася до слів” голови МЗС. Глава Мінекономіки ФРН Петер Альтмайер сказав, що ставиться до перспектив введення подібних санкцій зі скепсисом.
У той же час офіційний представник президента РФ Дмитро Пєсков повідомив, що Москва готова до всебічного взаємодії з Берліном. Він зазначив, що до вивезення Навального в Німеччину нібито “ніяких отруйних речовин виявлено не було”. У МЗС Росії повідомили, що Москва продовжує чекати від Берліна відповідь на запит Генпрокуратури. Офіційний представник зовнішньополітичного відомства Марія Захарова заявила, що МЗС ФРН “не надав російському послу ніяких доказів того, що сталося”.