Космічний апарат NASA увійшов в історію, переживши найближче зближення із Сонцем, пише УНН з посиланням на BBC.
Деталі
Учені отримали сигнал від Parker Solar Probe незадовго до півночі за північноамериканським східним часом у четвер (07:00 за Києвом у п'ятницю) після того, як він був без зв'язку протягом декількох днів під час свого "гарячого" прольоту.
NASA заявило, що зонд "у безпеці" і працює нормально після того, як він пролетів лише за 6,1 мільйона км від поверхні Сонця.
Зонд поринув у зовнішню атмосферу нашої зірки напередодні Різдва, витримавши жорстокі температури та екстремальну радіацію у спробі краще зрозуміти, як працює Сонце.
Зонд Parker Solar Probe від NASA готується до прольоту повз Сонце напередодні Різдва24.12.24, 13:02
Потім NASA нервово чекало сигналу, який очікувався о 07:00 за Києвом 28 грудня.
Рухаючись зі швидкістю до 692 000 км/год, космічний апарат витримав температури до 980 градусів за Цельсієм, згідно з сайтом NASA.
Та навіщо ж докладати всіх цих зусиль, щоб "доторкнутися" до Сонця?
"Це детальне дослідження Сонця дозволяє Parker Solar Probe проводити вимірювання, які допомагають вченим краще зрозуміти, як матеріал у цьому регіоні нагрівається до мільйонів градусів, відстежувати походження сонячного вітру (безперервного потоку матеріалу, що залишає Сонце) і відкривати, як енергійні частинки прискорюються до швидкості, близької до швидкості світла", - заявило агентство.
Учені сподіваються, що коли космічний корабель пройде через зовнішню атмосферу нашої зірки - її корону - він збере дані, які дозволять вирішити давню загадку.
"Корона дійсно дуже гаряча, і ми поняття не маємо, чому", - пояснила доктор Дженіфер Міллард, астроном з Fifth Star Labs в Уельсі.
"Поверхня Сонця має температуру близько 6000°C або близько того, але корона, ця розріджена зовнішня атмосфера, яку ви можете бачити під час сонячних затемнень, досягає мільйонів градусів - і вона знаходиться далі від Сонця. То як же ця атмосфера стає гарячою?"
Місія також має допомогти вченим краще зрозуміти сонячний вітер - постійний потік заряджених частинок, що вириваються з корони.
Коли ці частинки взаємодіють із магнітним полем Землі, небо освітлюється сліпучими полярними сяйвами.
Але ця так звана космічна погода також може викликати проблеми, виводячи з ладу електромережі, електроніку та системи зв'язку.
"Розуміння Сонця, його активності, космічної погоди, сонячного вітру дуже важливе для нашого повсякденного життя на Землі", - сказав доктор Міллард.
Доповнення
Parker Solar Probe був запущений у 2018 році, прямуючи до центру нашої сонячної системи.
Він уже пролетів повз Сонце 21 раз, стаючи все ближче, але візит напередодні Різдва був рекордно близьким.