“Станом на 1 лютого 2020 року, міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 26 292,8 млн дол. (в еквіваленті). У січні вони зросли на 3,9% (або майже на 1 млрд дол. - ред.), сягнувши найвищого рівня з листопада 2012 року. Збільшення міжнародних резервів у січні зумовлене як успішним розміщенням урядом єврооблігацій, так і операціями Національного банку — з управління резервами та на валютному ринку”, — йдеться у повідомленні.
Вказано, що динаміку резервів упродовж місяця визначали операції уряду з управління державним боргом.
“Наприкінці січня уряд розмістив облігації зовнішньої державної позики на 1 250,0 млн євро. Водночас на обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті було спрямовано 656,1 млн дол. (в еквіваленті), з яких 602,2 млн дол. — на виконання зобов’язань за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП), номінованими у валюті”, — повідомили у пресслужбі.
Також зазначається, що на динаміку резервів упродовж місяця впливали операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку.
Третьою причиною у пресслужбі назвали переоцінку фінансових інструментів — зміну ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют. У січні їхня вартість збільшилася на 170,6 млн дол. США (в еквіваленті).
“Такий обсяг міжнародних резервів покриває 3,9 місяців майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку”, — зазначили у пресслужбі.
Нагадаємо, Національний банк України прогнозує, що у 2020 році міжнародні резерви перевищать 29 млрд доларів США і продовжать збільшуватися.