Однак, від жодного з уповноважених відомств редакція так і не отримала вичерпної відповіді, натомість із ДФС та Мінекономіки надійшли рекомендації звернутися до Мінфіну, а від Мінфіну — відповідь про їх некомпетентність щодо порушеного питання.
Так, у відповідь на запит УНН у прес-службі Мінекономрозвитку повідомили, що порушене нами питання не належать до компетенції Мінекономрозвитку, а також порадили редакції звернутися до прес-служби Міністерства фінансів України та до прес-служби ДФС.
“Порушені у запиті питання не належать до компетенції Мінекономрозвитку, пропонуємо звернутися до прес-служб: Міністерства фінансів України: тел.: +38 (044) 206-58-49, факс: +38 (044) 253-49-45 e-mail: presa@minfin.gov.ua та ГУ ДФС у м. Києві: тел.: (044) 461-77-30 е-mail: kyivpress@sfs.gov.ua”, — повідомили у прес-службі відомства.
У свою чергу у прес-службі Мінфіну повідомили, що на сьогодні до завдань та функцій Міністерства фінансів не відноситься оцінка та аналіз тіньового ринку лікеро-горілчаних виробів та, із посиланням на Державну казначейську службу, надали інформацію щодо надходження акцизного податку з вироблених та ввезених лікеро-горілчаних виробів до державного бюджету.
"За даними Державної казначейської служби надходження акцизного податку з вироблених та ввезених лікеро-горілчаних виробів до державного бюджету склали:
2013р. — 4,7 млрд грн.
2014р. — 5,9 млрд грн.
2015р. — 5,7 млрд грн.
2016р. — 6,9 млрд грн.
Водночас, відповідно до Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 375, до завдань та функцій Міністерства фінансів не відноситься оцінка та аналіз тіньового ринку лікеро-горілчаних виробів“, — повідомили у прес-службі відомства.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нелегальний ринок алкоголю відбирає у держави близько 9 млрд грн
Також, ІА УНН звернувся до прес-служби ДФС із проханням надати інформацію, яких заходів наразі вживає відомство у напрямку детінізації ринку алкогольних напоїв.
У фіскальні службі повідомили, що відомство є лише адміністратором податків та зборів, а тому порадили УНН звернутися до Міністерства фінансів.
“З метою підвищення ефективності заходів щодо протидії незаконному виготовленню та обігу підакцизних товарів і збільшення надходження акцизного податку, ДФС у 2017 році організовано проведення комплексу заходів в рамках операції „Акциз — 2017“.
Також повідомляємо, що зміни до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України, що містяться в ухваленому Законі України від 20 грудня 2016 року № 1791-VІІІ „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році“ були ініційовані та розроблені Міністерством фінансів України. Державна фіскальна служба України є лише адміністратором податків та зборів.
Зважаючи на зазначене, з питань доцільності та економічного ефекту від прийнятих законодавчих змін Вам необхідно звернутися до основного розробника законодавчих змін — Міністерства фінансів України”, — повідомили у прес-службі ДФС.
Нагадаємо, за даними статистики, у різних областях фіксують збільшення кількості отруєнь неякісним алкоголем.
При цьому, у ВР повідомили, що до збільшення фальсифікованої продукції призводять необґрунтовано завищенні акцизи на горілчані вироби в Україні.
Разом з цим, експерти прогнозують, що попит на сурогатну горілку зростатиме й надалі. Одна з причин — чергове підвищення акцизів на горілчані вироби з березня поточного року.
За неофіційними даними фахівців, тіньовий ринок алкоголю, сьогодні, досягає 80%.