Видання вказує, що агентурна мережа російської військової розвідки, більш відома як ГРУ, що стояла за нападом, була викрита в Великобританії в результаті контртерористичного розслідування і згодом ліквідована, тож протягом багатьох років вже не становитиме небезпеки.
Не пов’язані одне з одним джерела повідомили The Telegraph, що всі подробиці операції вже добре відомі, у тому числі що ланцюжок підпорядкування тягнеться аж до президента Росії Володимира Путіна, “який дав зелене світло на використання бойової нервово-паралітичної речовини на британській землі”.
“Ми впевнені, що знаємо все, що нам потрібно знати про Солсбері”, — заявив один зі співрозмовників видання, додавши, що ГРУ потребуватиме десятиліть, щоб повернути собі міцні позиції у Великобританії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США внесли до санкційного списку “Петрова і Боширова”
Операції російської розвідки були розкриті багато в чому через низку грубих помилок, зокрема тому, що російська спецслужба видавала багатьом своїм агентам паспорти з послідовними номерами, пише британська газета. Влада в Лондоні тепер впевнена, що практично всі вислані з країни 23 російських дипломати були агентами ГРУ і Служби зовнішньої розвідки (СЗР) Росії і що їх висилка зірвала шпигунські операції Кремля у Великобританії. Після знищення Лондоном агентурної мережі ГРУ у Великобританії, за даними джерел The Telegraph, СЗР відчайдушно намагається відновити свої позиції на Заході.
В отруєнні нервово-паралітичною речовиною типу “Новачок” Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, яке було скоєно в британському Солсбері у березні 2018 року, в Великобританії звинувачують ймовірних співробітників ГРУ Руслана Боширова і Олександра Петрова. Групи Bellingcat, The Insider, Conflict Intelligence Team і “Проект” назвали їхні справжні імена — Анатолій Чепіга і Олександр Мішкін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін хоче відродити ГРУ
За даними спільного розслідування Bellingcat і видання The Insider, Чепіга — полковник Головного управління Генштабу ЗС Росії (колишнього ГРУ), він тричі бував у відрядженні в Чечні. Підрозділ, в якому служив Чепіга, був помічений поруч з українським кордоном у 2014 році. У тому ж році президент РФ Володимир Путін присвоїв йому звання Героя Росії “за виконання миротворчої місії”. Мішкін, який отримав медичну освіту в одній з військових академій, також є співробітником спецслужби. Він був нагороджений званням Героя Росії в 2014 році, йдеться в матеріалах розслідування.