Цитата
“У нас (їх, ракет — ред.) немає, а (вони) мають у нас бути”, — заявив Радакін.
“Феноменальне збільшення активності російських підводних човнів”
У розмові з виданням Тоні Радакін констатував, що “за останні 20 років відбулося феноменальне збільшення активності російських підводних човнів”, а також підводні операції ВМФ РФ. Він додав, що у світлі програм, що реалізуються Москвою, йдеться не тільки про завдання, що виконуються підводними човнами. Ризику може бути піддана система “підводних кабелів, що проходять у всьому світі”, зазначив голова штабу оборони Великобританії.
“Саме за ними передається більша частина всієї світової інформації та трафіку”, — констатував Радакін. На запитання, чи знищення кабелів “розглядатиметься як акт війни”, він відповів: “Потенційно, так”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британський воєначальник представив Кабміну варіанти дій під час вторгнення РФ в Україну
“Гіперзвукові” перегони озброєнь
Випробування може означати, що Північна Корея приєднується до прискорення перегонів з розгортання цієї зброї, в якій зараз беруть участь США, Росія і Китай, відзначає Reuters.
Північна Корея неухильно розвиває свої системи озброєнь на тлі тупика, в який зайшли переговори, спрямовані на демонтаж її ядерного арсеналу і арсеналу балістичних ракет в обмін на послаблення санкцій США.
Наступне покоління озброєнь
Гіперзвукова зброя вважається зброєю наступного покоління, мета якого — позбавити противника часу реакції і традиційних механізмів з придушення чи контратаки.
У вересні 2021 року Сполучені Штати заявили, що випробували гіперзвукову зброю з повітряним потоком енергії, що стало першим успішним випробуванням зброї цього класу з 2013 року.
У липні минулого року Росія успішно випробувала гіперзвукову крилату ракету “Циркон” — зброю, яку президент Володимир Путін назвав частиною нового покоління ракетних систем, що не мають аналогів у світі.