Відповідаючи на прохання прокоментувати слова Зеленського, що в темі проведення зустрічі “м’яч на стороні Росії”, Пєсков зазначив, що “тут ніяких пасів давати не потрібно, Путін сказав, що він готовий зустрітися, щоб обговорювати двосторонні відносини”.
Цитата
“Ось, наприклад, вчора Україна відновила і оголосила нові санкції щодо різних російських компаній і фізичних осіб. Якщо розглядати ці кроки як підготовку ґрунту для двосторонньої зустрічі, то виникає багато питань. Якщо розглядати ці кроки як обрубування хвостів перед зустріччю, щоб жодним чином її не допустити, то тут можна зрозуміти ці кроки Києва”, — сказав Пєсков.
Позиція Москви по Україні
Кремль не бачить необхідності що-небудь переглядати в позиції Росії щодо українського питання, заявив прес-секретар президента, відповідаючи в п’ятницю на запитання одного з журналістів, чи розглядає Москва можливість коригування своєї позиції щодо українського питання. За припущенням представника ЗМІ, ця тема викликає розбіжності ЄС і РФ, що могло призвести до відмови Євросоюзу від саміту за участю Росії.
Пєсков пояснив, що “українське питання — це Донбас, хоча Київ вважає, що це Донбас і Крим, але Крим не обговорюється з боку Росії”. За його словами, ситуація на Донбасі нібито є внутрішньоукраїнського проблемою (як відомо Москва не визнає своєї участі в конфлікті на боці бойовиків — ред.), “і Росія бере участь в форматі, який працює, щоб допомогти Україні вирішити цю проблему”.
“Тут особливо переглядати нічого, — заявив прес-секретар президента РФ. — Тим більше, що цей формат ґрунтується на мінському комплексі заходів. За міжнародним визнанням, цей комплекс заходів є єдиним можливим механізмом врегулювання. Це визнають всі учасники формату, може бути, за винятком самої України, яка останнім часом виступає з низкою суперечливих заяв з цього приводу”.
За словами Пєскова, Київ в цілому нібито вибудовує суперечливу політику у відносинах в Москвою, в тому числі з питання транзиту газу. “Багато всього абсолютно незрозумілого. Україна зацікавлена в продовженні транзиту газу і оголошує санкції проти (глави „Газпрому“) Олексія Міллера. А хто буде підписувати контракт? З ким вести переговори? Тому запитань більше, ніж відповідей”, — сказав представник Кремля.
Контекст
Президент України Володимир Зеленський своїми указами ввів санкції проти глави “Газпрому” Олексія Міллера, голови “Ростех” Сергія Чемезова, російського бізнесмена Олега Дерипаски. Всього в повному списку санкцій 538 прізвищ.
Крім цього Зеленський продовжив на 3 роки санкції проти російських телекомпаній “Росії 24”, “РТР-Планета”, НТВ і “Перший канал. Всесвітня мережа”. Зазначимо, що Володимир Зеленський також наклав заборону на ряд ще деяких організацій. Серед них авіакомпанії “Аерофлот”, Авіакомпанія “Вертольоти Росії” і Улан-Уденський авіаційний завод.
Ймовірна зустріч президентів України і РФ
Напередодні Володимир Зеленський заявив, що не відмовляється від ідеї переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним. Однак поки українська сторона очікує кроки з боку Росії.
Президент Росії Володимир Путін заявив, що йому завжди є про що поговорити з президентом України Володимиром Зеленським. Російський лідер вважає, що проблеми двосторонніх відносин РФ і України повинні бути головною темою для розмови в разі зустрічі президентів двох країн.
Нагадаємо, пресс-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що конкретних пропозицій від української сторони про порядок потенційної зустрічі президентів України Володимира Зеленського та РФ Володимира Путіна немає. Під час прес-конференції Володимир Зеленський заявив, що розмова між офісами президентів України і Росії про зустріч президентів обох країн розпочата.
В той же день в Кремлі підтвердили контакти щодо підготовки гіпотетичної зустрічі президента Росії Володимира Путіна і Президента України Володимира Зеленського.